Za zamkniętymi drzwiami czekali na pomoc

flash Paragraf

Mężczyzna pojechał z węglem do kolejnych odbiorców. Nie czekał na policję, na to co funkcjonariusze stwierdzą. Policjanci łomotali w drzwi, w okno. Mężczyzna leżał w łóżku  i się nie ruszał.  Wreszcie wyważono drzwi. Policjanci weszli do środka.  Podeszli do łóżka, do leżącego w nim mężczyzny. Żył. Obudzili 63-latka. Okazało się, że mężczyzna solidnie uraczył się alkoholem i usnął. Alarm wywołany w trosce o życie człowieka okazał się zupełnie zbędny.

 Leżała na podłodze

W Kozowie podejrzewano, że w zamkniętym mieszkaniu zasłabła 82-letnia kobieta. Przybyli druhowie z OSP Kozów dowodzeni przez dh. Mariusza Kosa. Przez okno widzieli, że kobieta leży na podłodze i nie może się  podnieść. Nie mogli określić stanu poszkodowanej… Podejrzewali zagrożenie zdrowia i życia. Otworzyli mieszkanie, nim pojawiła się policja. Weszli do środka. Kobiet była przytomna. Udzielili jej pomocy, ustabilizowali kręgosłup, wsparli psychicznie. Dotarli strażacy JRG kierowani przez mł. kpt. Adriana  Kowalika, Zespół Ratownictwa Medycznego i policjanci. Zespół medyczny przebadał 82 –letnią kobietę i uznał, że pozostanie w domu –  mówi kpt. Mariusz Czapelski oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

 

Za zamkniętymi drzwiami

Takich i podobnych przypadków, gdzie zawiadamiane są służby ratownicze, bo samotna, starsza osoba nie otwiera domu, bo mogła zasłabnąć w tym roku strażacy, policjanci i zespoły ratownictwa medycznego odnotowali kilkanaście. Zazwyczaj sąsiedzi alarmują, że za zamkniętymi drzwiami dzieje się coś niepokojącego. Przybywają ratownicy medyczni, policjanci, strażacy. Ci ostatni wyłamują drzwi, albo do mieszkań na piętrze dostają się podnośnikami. I w wielu przypadkach takim sposobem ratunek przychodzi w ostatnim momencie. Jak choćby, co warto wspomnieć, ze ratunek przyszedł w porę do starszej pani, która zasłabła w wannie, inna zasłabła na podłodze, mężczyzna podtruł się czadem.

 

Dodaj komentarz