Ekologiczna akcja ze znanym wokalistą i świetną zabawą (zdjęcia)

flash Galeria Informacje Końskie Oświata

To był nietypowa i bardzo roztańczona lekcja ekologii. Wszystko dzięki wspólnej inicjatywie Ewy Szczepanik, dyrektor SP w Pomykowie oraz nauczycielki Katarzyny Lisowskiej, które zaprosiły do szkoły Justynę Tomańską i Mariusza Totoszko, ambasadorów akcji „Zbieraj z klasą”. To ogólnopolski projekt zbiórki zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. – Cieszę się, że w ten sposób możemy edukować uczniów i pokazywać, jak właściwie postępować ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym – mówi pani dyrektor.

 Tańce i konkursy

Akcji towarzyszyła wyjątkowa lekcja ekologii poprowadzona przez ambasadorów. Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko zachęcali do wspólnej zabawy, przeprowadzali konkursy z nagrodami i śpiewali piosenki z płyty „Zbieraj z klasą”.  Nie zabrakło również maskotki akcji czyli Paluszka. W jednym z konkursów wziął nawet udział burmistrz Krzysztof Obratański.   – Dla naszych uczniów to nie tylko lekcja, ale również szansa na spotkanie z utalentowanymi artystami, którzy dzielą się swoim talentem i pasją – mówi nauczycielka Katarzyna Lisowska.

Mini recital na finał

Na finał Mariusz Totoszko zaśpiewał kilka swoich piosenek, dzięki którym pokochała go publiczność oraz nową wersję „Despasito”, którą premierowo wykonał podczas tegorocznego Sopot Top of the Top Festival w Operze Leśnej. Przypomnijmy, że Mariusz największe sukcesy odniósł z zespołem Volver i piosenką „Volveremos”, która przyniosła mu m.in. wygraną podczas festiwalu TopTrendy. Spotkanie zakończyło rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia.

Szansa na nagrody

Już wkrótce do Pomykowa trafią pojemniki do zbiórki. Szkoła ma szansę na cenne nagrody m.in. wycieczkę do Chorwacji.  Szkoła będzie zbierać punkty zgodnie z zasadą, że 1kg oddanych baterii to 1 punkt, a 1 kg sprzętu to 0,5 punktu. Za zgromadzone punkty placówka oświatowa otrzyma nagrody gwarantowane.