Zawody podwyższonego ryzyka podlegają ubezpieczeniu?

Istnieją zawody, w których ryzyko nieszczęśliwych wypadków jest znacznie wyższe niż w przypadku osób pracujących w domu lub w biurze. To głównie profesje określane jako zawody podwyższonego ryzyka. W praktyce oznacza to, że osoby wykonujące te zawody są narażone w dużym stopniu na różnego rodzaju niebezpieczeństwa i wypadki. Takie osoby również mają prawo się ubezpieczyć, mając na uwadze dobro swoich najbliższych.

 

Jakie zawody są ryzykowne?

 

Podwyższone ryzyko oznacza, że wykonywana praca jest niebezpieczna. Z pewnością wiele osób mogłoby polemizować z określaniem niebezpieczeństwa, jednak są grupy zawodowe, które bezdyskusyjnie podlegają podwyższonemu ryzyku. Na liście profesji niebezpiecznych znajduje się:

  • górnik,
  • żołnierz,
  • rybak,
  • pilot samolotu,
  • policjant,
  • strażak,
  • budowlaniec,
  • pracownik przemysłu ciężkiego,
  • osoba pracująca na wysokości.

 

Są to zawody, w których ryzyko wypadku jest znacznie większe niż w przypadku aptekarza, nauczyciela, sprzedawcy, dyrektora firmy, programisty, bibliotekarza czy wielu innych zawodów.

 

Dobra polisa na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl dla osób z tej grupy zawodowej ma gwarantować wsparcie finansowe na wypadek nie tylko śmierci, ale przede wszystkim utraty zdrowia. Ważne jest, aby zakupiona polisa miała jak najwięcej kluczowych rozszerzeń, czyli umów dodatkowych. Chodzi tu głównie o wypadki przy pracy, rehabilitację, leczenie szpitalne, trwałe i częściowe inwalidztwo czy medyczne assistance.

 

Wymienione wyżej profesje podwyższonego ryzyka to niestety większe prawdopodobieństwo wypadku czy śmierci powodującej tragedię rodzinną. Niebezpieczeństwa w pracy mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a co za tym idzie do utraty zdolności do pracy. Wówczas znacznie pogarsza się dotychczasowy poziom życia zarówno dla małżonka czy partnera, jak i dzieci. Dlatego w polisie na życie istotną rolą będzie zapewnienie najbliższym bezpieczeństwa finansowego.

 

Jaką polisę wybrać?

 

Rynek ubezpieczeń jest dzisiaj niezwykle rozwinięty, co może spowodować niemałą konsternację przy wyborze polisy na życie. Czym się kierować, na co zwracać uwagę, jakie towarzystwo wybrać?

 

Przede wszystkim warto korzystać ze stron, które skupiają wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Pomoże to w porównaniu wielu ofert ze sobą. Strona konkretnego towarzystwa zawsze będzie przedstawiać swoje oferty wyłącznie w superlatywach, przez co nie dowiemy się o konkurencyjnych produktach za lepszą cenę.

 

Jednym z rozwiązań wartych uwagi jest polisa roczna, ale także zawierana na okres 5 lat, 10 czy  bezterminowe ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl. Przy tego rodzaju indywidualnych polisach możemy spodziewać się regulowanych sum ubezpieczenia oraz dowolności w wyborze umów dodatkowych.

 

Warto skorzystać również z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które po wypełnieniu krótkiej ankiety, przygotowuje dla nas listę aktualnych i najlepszych cenowo ofert, które mają odpowiadać na nasze oczekiwania. Zaznacza się zakres ochrony, jakiej potrzebujemy, cenę, wiek oraz kilka innych rzeczy, a otrzymamy telefonicznie spersonalizowane propozycje, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele cennego czasu.

 

Porównywanie ofert pozwoli również znaleźć oferty firm, których być może nie kojarzymy, a które posiadają nowoczesne i atrakcyjne rozwiązania. Nie musimy się decydować na to samo ubezpieczenie, co nasi znajomi lub krewni. Lepiej dopasować ubezpieczenie na życie do siebie, swojego zawodu, ryzyka, oczekiwań oraz zarobków.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Mimo różnych zakazów, złodzieje pracują bez wytchnienia. Policja odnotowuje nieco mniej złodziejskich wybryków, ale jednak przestępcy zabierają dobra materialne innych ludzi. Mieszkaniec gminy Radoszyce za...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze