Waldemar Wrona odchodzi do Starachowic

Gorące tematy Końskie Stąporków

Nowym dyrektorem starachowickiej lecznicy został Waldemar Wrona, kierownik Oddziału Rehabilitacji Dziennej i Poradni Rehabilitacyjnej w szpitalu w Czarnieckiej Górze, były dyrektor Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Smykowie, były radny powiatu koneckiego, członek zarządu powiatu koneckiego, poseł na Sejm od 2007 r.

Od 2000 do 2001 należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w latach 2002–2006 do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2002 z ramienia koalicji Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy został radnym powiatu koneckiego. W 2006 przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości i z jego listy skutecznie ubiegał się o reelekcję, objął też stanowisko członka Zarządu Powiatu.
W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat posła na Sejm VI kadencji z listy PiS. W 2014 uzyskał natomiast mandat radnego sejmiku świętokrzyskiego V kadencji.

Umowa z nowo wybranym dyrektorem ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu.

Oprócz W. Wrony w konkursowym postępowaniu wzięło udział jeszcze osiem osób: Katarzyna Arent, która obecnie pełni obowiązki dyrektora, Jarosław Łyczkowski, Zbigniew Deja, Piotr Latawiec, Joanna Pionka, Jarosław Pogorzelski, Łukasz Dolata oraz Andrzej Sękowski.