Wszystkie głosy na tak za kandydaturą Cichockiego

Końskie

Michał Cichocki stoi na czele struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie koneckim. Był jednym kandydatem na to stanowisko i uzyskał stuprocentowe poparcie partyjnych kolegów.

Nie ma zmian w PO. Nadal w powiecie koneckim prowadzić będzie ją Michał Cichocki, radny powiatowy, kierownik Oddziału w Wojewódzkim Zarządzie Transportu, w poprzedniej kadencji burmistrz Końskich.  Był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego struktur. W głosowaniu udział brali członkowie PO z powiatu koneckiego, którzy opłacili partyjne składki. – Frekwencja wyniosła ponad  90 procent, a wybierający mogli oddać głos na tak lub głos na nie. Wszyscy jednogłośnie zagłosowali na tak popierając Michała Cichockiego.

Ład i porządek

–  Ten wynik pokazuje, że PO stawia na sprawdzone już rozwiązania. Ważne jest to, że w porę uporządkowaliśmy już nasze sprawy wewnętrzne i wiemy, czego oczekiwać – komentuje Michał Cichocki. Przyznaje, że przed jego partią duże wyzwanie związane z wyborami. – Jesteśmy obecnie w sytuacji niepewności w sprawie wyborów samorządowych i nowej ordynacji wyborczej, którą chce wprowadzić PiS. Na pewno będziemy  przyglądać się temu, jak w poszczególnych gminach radzą sobie wójtowie i burmistrzowie. W gminach, gdzie się oni sprawdzają, będziemy ich wspierać, a nie wystawiać konkurencję. Tak jest na przykład w Fałkowie, gdzie wójt Henryk Konieczny jest mądry i pracowity – mówi Cichocki. Nie chce jednak zdradzić kolejnych gmin. Wiadomo, że PO na pewno wystawi kandydata w Końskich i choć oficjalnie nie ma jeszcze deklaracji o fotel burmistrza ma powalczyć właśnie Michał Cichocki.

Wojciech Purtak