Znaleziono m.in. pociski przeciwlotnicze, granaty, 559 sztuk amunicji karabinowej. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia!

flash Końskie

W rękach 41 –letniego mężczyzny, który mieszkał w bloku przy ul. Zamkowej eksplodował ładunek wybuchowy. Ranny trafił do szpitala. O tym fakcie medycy poinformowali policję.  Do akcji rozpoczynającej się ok. godziny 14, przystąpili koneccy policjanci, dwa zastępy strażaków z JRG Końskie  oraz zastęp druhów  OSP Końskie.

Z bloku ewakuowali 90 mieszkańców, którym  władze miasta zorganizowały przytulisko w Szkole Podstawowej nr 2. Policjanci i saperzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych  przeszukiwali mieszkanie 41 –latka w bloku przy ul.Zamkowej i należącej do niego piwnicy. Podczas penetracji piwnicy i domu  policjanci i saperzy znaleźli m.in.:5 pocisków przeciwlotniczych, kalibru 45 i 37 mm, 5 granatów obronnych i 5 zapalników do nich. Ponadto 28 stuk amunicji z II wojny i 559 sztuk amunicji karabinowej. Akcja trwała do godziny 23, a potem ekipy przeniosły się do garaży należących do domorosłego sapera. Tu znaleźli kolejne militaria, jak karabiny, pistolety. Około godziny 5, do mieszkań w bloku powrócili lokatorzy. A policjanci nadal prowadzili swoje działania.

41 –latek po opatrzeniu ran  lewej dłoni przebywa w policyjnym areszcie. Podczas wstępnego przesłuchania stwierdził, co  konsekwentnie  podtrzymuje, że wszystkie niewypały, tudzież broń zgromadził podczas przeszukiwania lasów koneckich. Jest miłośnikiem militariów. Takie jest jego hobby –relacjonował nam sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

MARIAN KLUSEK