Uroczyście w Królewcu. Spotykają się już od 10 lat (zdjęcia)

Galeria Smyków

Już po raz 10-ty zaproszono na wspólne świętowanie starszych mieszkańców gminy Smyków.  Jak zaznacza wójt Józef Śliz spotkanie to już gminna tradycja i powód do dumy. – W pierwszych latach było ono skierowane do osób starszych i samotnych, podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ostatnich edycjach w wydarzeniu biorą udział zarówno oni jak i członkowie Związku i Emerytów, Rencistów i Inwalidów – informuje wójt Śliz. W tym roku na zaproszenie GOPS-u odpowiedziało ponad 120 osób, które zasiadły za stołami w królewieckiej hali sportowej.

Potrawy i prezenty

Jak co roku panowała iście rodzinna atmosfera, którą potęgowała nie tylko piękna dekoracja, ale również okolicznościowe menu. Serwowano m.in. ryby w wielu postaciach, zupę grzybową, pierogi. Były też prezenty. Każdy z uczestników otrzymał prezent, a w nim środki do utrzymania czystości w domu. Po złożeniu życzeń i modlitwie poprowadzonej przez ks. Piotra Supierza, proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy wszyscy przełamali się opłatkiem. Wśród gości nie zabrakło smykowskich radnych, którzy licznie zjawili się na spotkaniu na czele z przewodniczącym Dariuszem Janusem.

 Książę Pokoju

W części artystycznej grupa Królewiaczki pod kierunkiem nauczycielek Doroty Kołodziejczyk i Agnieszki Nowackiej zaprezentowała premierowe widowisko „Jezus – Książę Pokoju”. Na scenie pojawiło się aż 52 wykonawców, którzy przenieśli widzów w świat spektaklu teatralnego połączonego z elementami musicalu. Motywem spajającym całość jest oczywiście historia narodzin Jezusa. Widowisko będzie można zobaczyć w całym powiecie koneckim. Kolejna szansa już w najbliższy weekend: w sobotę 6 stycznia w kościele w Miedzierzy (gmina Smyków) o godz. 11, a dzień później w kościele w Lipie (gmina Ruda Maleniecka). W piątek 26 stycznia Królewiaczki wystąpią podczas spotkania noworocznego koneckich samorządowców, które zaplanowano w ZSP nr 1 w Końskich.