25 par świętowało Złote Gody

Fałków

Złote Gody organizowane są w gminie Fałków co dwa lata. Grudniową uroczystość rozpoczęła msza święta  w kościele parafialnym p.w. św. Trójcy w Fałkowie, w czasie której modlono się w intencji jubilatów oraz ich rodzin. Po wspólnej modlitwie obchody przeniosły się do budynku Szkoły Podstawowej w Fałkowie, gdzie dzieci z tej szkoły witając gości odtańczyły poloneza. Gospodarzami wydarzenia byli wójt Henryk Konieczny orazDanuta Leśniewicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Fałkowie, która odpowiadała za przygotowanie uroczystości. Gościem specjalnym spotkania była wojewoda Agata Wojtyszek, która gratulowała małżonkom oraz udekorowała ich medalami przyznanymi przez Prezydenta RP za długotrwałe pożycie małżeńskie.

 Toast symboliczną lampką szampana

Medale będą jednak nie jedyną pamiątką z tego wyjątkowego jubileuszu. Wójt Henryk Konieczny wraz z wicewójtem Zdzisławem Skibą i Anną Plutą, przewodniczącą Rady Gminy wręczyli wszystkim parom pamiątkowy grawerton, list gratulacyjny oraz kwiaty. Aby tradycji stało się zadość wniesiono toast na cześć jubilatów symboliczną lampką szampana, a później wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek czyli tort, ciasto i owoce.  Po części oficjalnej rozpoczął się blok artystyczny.

Piękne jasełka

Jubilaci wraz z rodzinami obejrzeli jasełka bożonarodzeniowe, które przedstawiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie. Jasełka zostały przygotowane przez Aleksandrę Leśniewicz, Joannę Chojnacką, Małgorzatę Doniecką a oprawę muzyczną przygotowała Katarzyna Krzysztoporska. Społeczność gminy mogła obejrzeć jasełka jeszcze podczas spotkania w kościele, wigilii dla osób samotnych, a w miniony czwartek w czasie sesji Rady Gminy. Warto zaznaczyć, że w przygotowanie przedstawienia byli zaangażowani rodzice, a wójt Henryk Konieczny zapowiedział jako nagrodę dla uczniów nie tylko słodkie upominki, ale również wycieczkę!

Wojciech Purtak