Tłumy szły za Orszakiem Trzech Króli w Końskich (zdjęcia, wideo)

filmy flash Galeria Końskie

Orszak Europejski z kolegiaty św. Mikołaja poprowadził król Kacper (Marian Jedynak), Orszak Afrykański z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy szedł z królem Baltazarem (w tej roli Piotr Polak ), a Orszak Azjatycki z parafii Chrystusa Odkupiciela z królem Melchiorem (Damian Szustak). Wszystkie orszaki spotkały się na placu przed kolegiatą, gdzie powitane zostały przez ks. dziekana Andrzeja Zaparta i burmistrza Krzysztofa Obratańskiego.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Tłumy konecczan podążały za monarchami w jednym wiekim orszaku i okrążały kolegiatę. Na ołtarzu polowym zaprezentowano brawurowe jasełka. Wystąpili w nich zarówno dzieci, młodzież jak i członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przypomnijmy, że Orszak zagościł w Końskich już trzeci raz. Jego pomysłodawcami sprowadzenia imprezy do miasta byli Iza i Andrzej Kosowie.

Iza i Andrzej Kosowie trzy lata temu sprowadzili Orszak Trzech Króli do Końskich.

 

Organizatorami koneckiego OTK byli Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sportu „PROGRES” i Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Końskie, Honorowym Patronacie Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu proboszczów i księży wikariuszy z parafii MBNP w Końskich, Chrystusa Odkupiciela oraz św. Mikołaja.

ORSZAK TRZECH KRÓLI W KOŃSKICH – PRZEJŚCIE OBOK KOLEGIATY

POKŁON DZIECIĄTKU JEZUS – TRANSMISJA LIVE NA FB