Maturzyści ZSP nr 2 rozpoczęli studniówkowy maraton (zdjęcia, wideo)

filmy flash Galeria Końskie

W sobotę rozpoczął się tegoroczny sezon studniówkowy, który potrwa aż do połowy lutego! Jako pierwsi na parkiet wyszli maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Antoniego Piwowarczyka w Końskich. Co ciekawe była to jedna z najmniejszych tegorocznych imprez karnawałowych, bo na parkiecie pojawili się uczniowie tylko jednej klasy, którzy w maju zmierzą się z egzaminem maturalnym. Sobotni wieczór klasa IV BF czyli uczniowie kształcący się w kierunku technik budownictwa i technik usług fryzjerskich zapamiętają na pewno na długo. Popularna „Kanada” po raz pierwszy bawiła się w eleganckich wnętrzach Sali Bankietowej „Astoria” w Końskich.

 

Wszystkich uczestników wydarzenia witali Amanda Usarska, Marcin Cholewiński i Piotr Kucharski, najbardziej aktywni maturzyści, którzy dziękowali nauczycielom i rodzicom za wsparcie i pomoc przy organizacji studniówki. W imieniu rodziców głos zabrała Marzena Kaczmarek, przewodnicząca komitetu studniówkowego, mama maturzystki Żanety Kaczmarek.  Piękny bukiet kwiatów otrzymała od swoich uczniów wychowawczyni maturzystów Małgorzata Makuch.

 

Zgodnie z tradycją nie zabrakło życzeń od Jana Rybińskiego, dyrektora ZSP nr 2. Ciekawostką jest na pewno to, że dla dyrektora była to już 30 studniówka, a po raz 12 otwierał studniówkowy bal tańcząc poloneza. Podobnie jak w minionych latach w pierwszej parze towarzyszyła mu Katarzyna Rybińska, małżonka i nauczycielka ZSP nr 2.  Na parkiecie tuż za dyrektorską parą pojawiło się 27 par złożonych z maturzystów oraz goście, a wśród nich m.in. uczniowie młodszych klas zaproszeni na ten szczególny wieczór. O dobrą zabawę zadbał DJ Łukasz.

WIDEO. POLONEZ MATURZYSTÓW ZSP NR 2 W KOŃSKICH