Rusza budowa zalewu. Burmistrz z marszałkiem i starostą wkopali łopaty (zdjęcia, wideo)

filmy flash Galeria Radoszyce

Radoszyce rozpoczynają 2018 rok z wielkim przytupem. W miniony poniedziałek do miasta przyjechał m.in. marszałek Adam Jarubas, by wraz z burmistrzem Michałem Pękalą wbić symboliczną łopatę pod budowę zbiornika wodnego na radoszyckim Antoniowie. Na tel cel Gmina Radoszyce od Zarządu Województwa dostała niemal 13,5 mln zł!

Startuje oczekiwana od lat budowa zbiornika wodnego w Radoszycach. Jednym z najważniejszych argumentem jego powstania było m.in.  unormowanie poziomu wód gruntowych. To jednak nie wszystko, bo Radoszyce mają plany nie tylko związane z bezpieczeństwem wód gruntowych, ale również rekreacją i turystyką. Zbiornik liczący 22 hektary ma stać się miejscem przyciągającym turystów. W zamierzeniu ma nie być konkurencją dla Sielpi, ale ciekawą alternatywną przyjazną np. rodzinom z dziećmi. Atrakcją może stać się planowany leśny park, w którym będzie można zobaczyć m.in. leśne zwierzęta. Ważne jest to, że oprócz części turystycznej zyskujemy rozwiązanie problemu wysychania studni studni głębinowych, które zaopatrują w wodę całą gminę. Dzięki zalewowi zyskujemy ustabilizowanie się poziomu wód gruntowych – mówi burmistrz Michał Pękala.

Współpraca procentuje

W miniony poniedziałek na radoszyckim Antoniowie, w pobliżu kapliczki, spotkali się samorządowcy zarówno z Radoszyc, powiatu jak i województwa, by symbolicznie dokonać startu inwestycji. Wśród nich byli m.in. marszałek Adam Jarubas, Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa, starosta Bogdan Soboń. Marszałek wyliczając mnóstwo inwestycji realizowanych ostatnio w gminie Radoszyce dziękował samorządowcom. – Jak popatrzę na to, co się dzieje: dzisiaj zbiornik, już za moment droga wojewódzka, przedszkole, które się buduje, ośrodek zdrowia, który się modernizuje, strażaków, z którymi niedawno zrobiliśmy parę rzeczy, to jest prawdziwe  potwierdzenie, że partnerstwo daje rezultaty -mówił Adam Jarubas. Zalew ma być gotowy już na sezon letni 2019 roku.

WKOPANIE PIERWSZEJ ŁOPATY POD ZALEW W RADOSZYCACH (WIDEO)