Jubileusz pracy twórczej Tadeusza Czarneckiego. Sprawdźcie, kto się pojawił (galeria)

flash Galeria Ruda Maleniecka

W piątkowy wieczór w Maleńcu świętowano wyjątkowy jubileusz pracy twórczej Tadeusza Czarneckiego, cenionego artysty, twórcy Galerii Biłasówka w Radoszycach. Ton było nie tylko artystyczne, ale też towarzyskie wydarzenie początku roku.

W niezwykle serdecznej atmosferze upłynęło spotkanie z okazji 30-lecia pracy artystycznej Tadeusza Czarneckiego. Świetlicę Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu wypełnili do ostatniego miejsca przyjaciele i znajomi artysty z Radoszyc. Za przygotowanie wydarzenia, jego scenariusz, reżyserię, ale i konferansjerkę odpowiadała Dorota Duda, członkini Zarządu Powiatu. Uczestnicy jubileuszowego spotkania, bo słowo benefis nie padło tego wieczoru nawet raz, doskonale znają nie tylko samego jubilata, ale również i jego twórczość. Jest doktorem nauk humanistycznych, malarzem, fotografikiem i jak sam o sobie mówi „nieczynnym poetą”. Prowadził nawet eksperymentalny teatr plastyczny. Na swoim koncie ma jak dotąd 48 wystaw indywidualnych i aż 78 wystaw zbiorowych. Kilka prac, zarówno obrazów jak i fotografii można było zobaczyć również w Maleńcu. W centrum wydarzeń był jednak sam Tadeusz Czarnecki, który siedział na wielkim tronie!

Nie zabrakło niespodzianek. Podczas spotkania Magdalena Gąciarz malowała portret artysty, który otrzymał w prezencie. Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa przekazała jubilatowi okolicznością nagrodę z okazji 30-lecia pracy przyznaną decyzją Zarządu Województwa oraz ogromny kosz kwiatów. Okolicznościowe grawertony wręczyli również m.in. starosta Bogdan Soboń, Michał Pękala, burmistrz Radoszyc oraz wiceburmistrzowie Końskich: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.  Niespodziankami były również występy artystyczne. Zaprezentowali się utalentowani uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich: Wiktoria Staromłyńska, Katarzyna Byczkowska, Krystian Gil, Irmina Staromłyńska, Weronika Adamus, Ewa Gaławiaczek z akompaniamentem nauczycieli Eleny Korolov i Renaty Bidler.  Na finał dwie piosenki zaśpiewał Piotr Salata, który został wywołany również do odśpiewania „100 lat” podczas krojenia tortu.