W sobotę VII Bal Charytatywny w Miedzierzy. Będzie mnóstwo atrakcji!

flash Okolice Smyków

Przed nami VII Bal Charytatywny w Miedzierzy organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków. O jego początkach i tegorocznej edycji rozmawiamy z Agnieszką Kastaryndą ze stowarzyszenia, jedną z inicjatorek wydarzenia, która od lat prowadzi balowe aukcje.

konecki24.pl: Pamięta Pani I Bal Charytatywny i sam pomysł jego organizacji?

Agnieszka Kastarynda: Wszystko zaczęło się osiem, albo nawet już dziewięć lat temu i nie była to zabawa karnawałowa, ale andrzejkowa. Wpadłam na pomysł, żeby w naszej świetlicy w Przyłogach zorganizować charytatywny wieczór. Pomyślałam sobie, że przecież mamy salę, mamy zespół, róbmy to. Po udanym debiucie pojawiła się inicjatywa, by był to cykliczny bal organizowano w karnawale. Tak też się stało. Razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Smyków podjęliśmy wszelkie działania, by było to duże wydarzenie. Pierwszy bal odbył się  w świetlicy w Królewcu, a już kolejny w sali Villa Roma w Miedzierzy, w której gościć będziemy już piąty rok.

 Szybko okazało się, że Wasze wydarzenia charytatywne okazały się wydarzeniami nawet na skalę wojewódzką.

Bardzo nam z tego powodu miło, bo Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków na czele z prezes Danutą Jarek i Małgorzatą Szustak okazało się organizacją bardzo prężnie działającą na rzecz pomocy potrzebującym zarówno w naszej gminie, ale też w powiecie koneckim. Warto dodać, że od sześciu lat na początku wakacji organizujemy Sportowy Piknik Charytatywny w Smykowie, jest on odpowiedzią na sukces, jaki osiągnął organizowany przez nas Bal Charytatywny. W ten sposób możemy się spotkać i pomagać nie tylko zimą, ale również latem. Przez te wszystkie lata łącznie z pikniku i balu uzbieraliśmy ponad 155 tys. zł, które przekazaliśmy na pomoc potrzebującym, głównie niepełnosprawnym dzieciom. Podczas niedawnego zebrania walnego stowarzyszenia zapadły już pierwsze ustalenia dotyczące temu, komu pomożemy w tym roku. W tym gronie znajdzie się m.in. babcia z trojgiem wnucząt z Modliszewic, którzy czekają na odbudowę ich domu po tym, jak wybuchła w nim butla z gazem.

Kiedy odbędzie się tegoroczna zabawa?

VII Bal Charytatywny zaczniemy w sobotę 3 lutego, tradycyjnie w Villa Roma w Miedzierzy. Startujemy o godz. 19. Cena udziału w wydarzeniu to 300 zł od pary. Miejsca można rezerwować pod numerami telefonów: 609 854 104 i 608 556 189. Jak na razie nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów, ale mogę zapewnić, że nikt wyjdzie od nas głodny. W tym tygodniu ulepiłyśmy już ponad 1000 pierogów, które co roku cieszą się ogromnym powodzeniem.

Zdradzi pani co w tym roku pójdzie pod młotek?

Oj, mamy bardzo dużo fantów podarowanych przez naszych przyjaciół. Warto przyjechać i się przekonać. Przypomnę tylko, że rok temu licytowaliśmy m.in. wczasy w Grecji oraz zestaw płytek do łazienki.

Bale to również niespodzianki artystyczne. Kogo możemy spodziewać się w tym roku?

Panie redaktorze, proszę pozwolić mi zostawić choć trochę niespodzianek (śmiech). Na pewno będziemy mieli występ Kabaretu Agentki 007. Panie są z nami od lat, a w Miedzierzy zaprezentują premierowy program. Do tańca oczywiście charytatywnie zagra zespół Max. Zapraszamy do wspólnej zabawy i pomagania. Chcemy, żeby był to wyjątkowy bal.