Przejęli kontrabandę wartą prawie 200 tys. zł!

flash Gorące tematy Paragraf

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 53 –latka, u którego znaleźli wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich operacyjnie ustalili, że konecczanin może posiadać wyroby tytoniowe, tudzież alkoholowe nabywane i zbywane bez płacenia podatku skarbowi państwa. Pojechali w rejon miasta, gdzie znajduje się duża ilość garaży samochodowych. Tu często widzieli  53 –letniego mieszkańca miasta, który – jak wcześniej ustalili –  trudni się sprzedażą nielegalnych wyrobów tytoniowych – opowiada nam st.sierżant Piotr Przygodzki,  oficer prasowy koneckich policjantów.

Pudełka wypełnione papierosami i spirytusem technicznym.

Pokaźny bilans

Policjanci podczas patrolowania terenu wokół garaży zauważyli mężczyznę. Ten na widok funkcjonariuszy  pospiesznie odrzucił  trzymaną w ręku torbę, tzw. reklamówkę. Były w niej papierosy bez akcyzy.  Podczas przeszukania garażu,  pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, różnych skrytek i zakamarków, znaleźli olbrzymie ilości papierosów. Jak wyliczyli było: 11 330 paczek papierosów różnych marek,  350 sztuk papierosów bez opakowań, 4,5 kilogram krajanki tytoniowej, 66 butelek tj. 60 litrów z przezroczystym płynem kapslowanych żółtym „berecikiem”, z zawartością prawdopodobnie spirytusu technicznego. Żaden ze znalezionych artykułów  nie posiadał  polskich znaków akcyzy. Zabezpieczony w Komendzie Powiatowej Policji „magazyn tytoniowy”, według wyliczeń, uszczuplił Skarb państwa na 195 663 złote, bo obracający nim 53 –latek nie płacił podatku. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. 53 –letniemu mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

MARIAN KLUSEK