Basia najsympatyczniejszą wolontariuszką Szlachetnej Paczki w Polsce!

flash Końskie

Najsympatyczniejsza wolontariuszka Szlachetnej Paczki w Polsce mieszka w Końskich! Barbara Więcław została wyróżniona podczas ogólnopolskiego podsumowania akcji, które odbyła się w Krakowie. Sukcesu gratulowali jej m.in. najpopularniejsi telewizyjni prezenterzy: Ewa Drzyzga, Tomasz Kammel i Krzysztof Ibisz.

To wielki sukces mieszkanki Końskich. Barbara Więcław jest nauczycielką języka niemieckiego w ZSP nr 3, od lat angażuje się w mnóstwo akcji charytatywnych w całym powiecie koneckim. To głównie z jej inicjatywy ponad 1000 osób zarejestrowało się do bazy potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Naturalne stało się więc to, że kiedy po raz pierwszy w Końskich zorganizowano Szlachetną Paczkę, Basia będzie stanowić mniej bardzo ważny fundament, ale i autorytet dla wielu młodych wolontariuszy.  Przypomnijmy, że paczki w wyniku grudniowej akcji trafiły do 29 rodzin z rejonu Końskie.

 Finał z gwiazdami

Wielkie podsumowanie ogólnopolskiej akcji odbyło się w miniony piątek w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Całość była transmitowana na żywo w internecie, na facebookowym profilu Szlachetnej Paczki, który śledzi ponad 250 tys. osób!  Galę poprowadzili wspólnie najpopularniejsi telewizyjni prezenterzy Ewa Drzyzga, Tomasz Kammel i Krzysztof Ibisz. Specjalny pokaz malowania piaskiem przez Tetiana Galitsyna, laureatka programu „Mam talent”, hit „Mam tę moc” wykonała Katarzyna Łaska, a na finał koncert zagrała grupa Enej!

Wygrała w głosowaniu

Podczas gali widzowie w całej Polsce i publiczność w Krakowie mogła oddawać głos za pośrednictwem Facebooka na jedną z 16 wolontariuszek, reprezentantek każdego z województw. Okazało się, że to właśnie Basia Więcław, przedstawicielka województwa świętokrzyskiego, otrzymała najwięcej głosów i zdobyła tytuł najsympatyczniejszej wolontariuszki Szlachetnej Paczki w Polsce! – Jestem zaskoczona i bardzo wdzięczna, że tyle osób oddało głos na moją skromną osobę – mówiła tuż po ogłoszeniu wyników głosowania. W nagrodę otrzymała wielki pierścień, który zadeklarowała oddać na licytację na rzecz pomocy rodzinie, która ucierpiała po wybuchu gazu w Modliszewicach.

Wojciech Purtak

STARAM SIĘ ANGAŻOWAĆ W KAŻDĄ FORMĘ WOLONTARIATU – ROZMOWA Z BASIĄ WIĘCŁAW – PRZECZYTAJ!