Trwają rozgrywki w młodzieżowych ligach piłki ręcznej w naszym województwie. Młodzicy zakończyli rundę zasadniczą.

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych

8 kolejka

KSSPR I Końskie – KSSPR II Końskie 29:35 (14:12)

KSSPR I: Fiip Gut, Jakub Krzywkowski – Wiktor Sękowski 8, Mateusz Kowalski 7, Wiktor Ciszek 6, Kuba Grot 3, Bartosz Smyk 2, Adam Jędrasik 2, Mateusz Majewski 1, Jakub Dzitkowski. Trener Daniel Sroczyński. Kary 12 minut.

KSSPR II: Wiktor Witkowski – Kacper Rożnowski 11, Konrad Stępień 8, Łukasz Sękowski 4, Marcin Górski 4, Jakub Nowakowski 3, Kacper Dąbrowski 3, Maciej Smołuch 2, Paweł Napierała. Trener Robert Napierała. Kary 8 minuty.

Mecz był wyrównany do 50 minuty. Końcówka należała do zawodników trenera Roberta Napierały, którzy w koneckich derbach pokonali podopiecznych trenera Daniela Sroczyńskiego 35:29.

9 kolejka

PGE Vive II Kielce – KSSPR II Końskie 37:28 (17:13)

KSSPR II: Wiktor Witkowski – Marcin Górski 11, Konrad Stępień 8, Łukasz Sękowski 5, Kuba Pacak 2, Kacper Rożnowski 2, Karol Kamiński, Paweł Napierała, Antoni Zając. Trener Robert Napierała. Kary 6 minut.

Mecz był wyrównany do 21 minuty. Następnie kielczanie zdobyli 4 bramki z rzędu i prowadzili 15:10. Do końca spotkania kontrolowali wydarzenia na parkiecie. 11 bramek zdobył Marcin Górski.

MSS Masłów – KSSPR I Końskie 22:32 (11:14)

9 kolejka

KSSPR I Końskie – KSZO II Ostrowiec Św. 49:26 (18:13)

KSSPR I: Wiktor Witkowski – Kacper Rożnowski 12, Jakub Nowakowski 8, Paweł Napierała 6, Adam Jędrasik 6, Wiktor Ciszek 6, Łukasz Sękowski 5, Bartosz Smyk 4, Dawid Smyka 2, Emil Jarosz. Trener Robert Napierała. Kary 8 minut.

Podopieczni trenera Roberta Napierały odnieśli dziewiąte zwycięstwo w lidze. 12 bramek zdobył Kacper Rożnowski.

10 kolejka

Wisła I Sandomierz – KSSPR I Końskie 21:23 (10:10)

KSSPR I: Wiktor Witkowski – Kacper Rożnowski 11, Wiktor Ciszek 7, Łukasz Sękowski 3, Adam Jędrasik 1, Antoni Zając 1, Paweł Napierała, Jakub Nowakowski. Trener Robert Napierała.

Podopieczni trenera Roberta Napierały w rozgrywkach ligowych odnieśli same zwycięstwa. W ostatnim meczu wygrali w Sandomierzu z pierwszą drużyną Wisły. Do 44 minuty mecz był wyrównany. Następnie nasi zdobyli dwie bramki z rzędu i prowadzili 20:18. Na dwie minuty przed końcową syreną konecczanie wygrywali 21:20. Strzelili dwie bramki i prowadzili różnicą trzech „oczek”. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i nasi młodzicy wygrali 23:21. 11 bramek zdobył Kacper Rożnowski.

9 kolejka

KSSPR II Końskie – PGE Vive IV Kielce 32:27 (12:11)

KSSPR II: Piotr Rejmak – Wiktor Natkaniec 10, Igor Jachimowski 6, Wiktor Kosma 6, Jakub Łosiak 4, Szymon Wołczyński 3, Marcin Karbownik 3, Dawid Milner, Jakub Karaś, Daniel Marczewski, Arkadiusz Ertman, Jakub Milcarz, Dawid Stachera. Trener Tomasz Napierała. Kary 16 minut.

Mecz dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy w 11 minucie prowadzili 6:2. W 21 minucie zanotowano ostatni remis. Siedem minut później podopieczni trenera Tomasza Napierały prowadzili 13:12. Następnie zdobyli cztery bramki z rzędu i powiększyli swoją przewagę bramkową do pięciu. Do końca meczu kontrolowali wynik. 10 bramek zdobył Wiktor Natkaniec.

10 kolejka

Wisła II Sandomierz – KSSPR II Końskie 24:32 (9:12)

KSSPR II: Piotr Rejmak – Jakub Łosiak 9, Igor Jachimowski 8, Wiktor Kosma 7, Wiktor Natkaniec 3, Szymon Wołczyński 3, Dawid Milner 1, Marcin Karbownik 1, Daniel Marczewski, Wiktor Stachera, Jakub Milcarz, Dawid Stachera. Trener Tomasz Napierała.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej ligi wojewódzkiej młodzików, podopieczni trenera Tomasza Napierały pokonali w Sandomierzu drugą drużynę Wisły. W 12 minucie sandomierzanie prowadzili 6:4. Później nasi zdobyli pięć bramek z rzędu i wygrywali 9:6. W 36 minucie tablica pokazywała wynik 20:16. W przeciągu pięciu minut nasza ekipa zdobyła sześć bramek z rzędu i przewaga wzrosła do dziesięciu bramek. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 32:24 dla konecczan.

1.PGE Vive I Kielce 10 30 446:128

2.KSZO I Ostrowiec Św. 10 24 308:196

3.KSSPR II KOŃSKIE 10 18 254:271

4.PGE Vive V Kielce 10 12 195:299

5.PGE Vive IV Kielce 10 6 189:333

6.Wisła II Sandomierz 10 0 173:338