Policyjny bilans minionego roku. Komendant wojewódzki w Końskich

flash Paragraf

Z udziałem inspektora Dariusza Augustyniaka, komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach odbyła się odprawa pracowników i funkcjonariuszy KPP w Końskich. Podczas niej podsumowano pracę koneckich stróżów prawa w 2017 roku.

Na spotkanie do KPP Końskie przybyli m.in: prokurator Ewa Bukowska, szefowa koneckiej Prokuratury Rejonowej, mł.bryg.Grzegorz Zieliński, kom.pow PSP, samorządowcy, pracownicy, komendanci i funkcjonariusze policji z KPP, KP Stąporków i Radoszyce.   Inspektor dr Waldemar Cisowski, komendant koneckich policjantów z pomocą pokazu multimedialnego przedstawił zgromadzonym wyniki pracy funkcjonariuszy służby kryminalnej, ruchu drogowego oraz prewencji za rok 2017.

W liczbach

W siedmiu podstawowych kategoriach  w powiecie koneckim odnotowano 274 przestępstwa kryminalne.  Najważniejsze  z nich to usiłowania zabójstwa- pod koniec czerwca 2017 roku, podczas awantury domowej, 34 –letnia kobieta zadała cios nożem, w klatkę piersiową, okolicę serca,  43 –letniemu mężowi. Poraniony został uratowany, a sprawczyni tymczasowo aresztowana. Pod koniec października 69 –letni mężczyzna nożem i kluczem nastawnym zaatakował 51-letnią pracownicę firmy pożyczkowej, która upomniała się o spłatę ostatniej raty udzielonego kredytu. Mężczyzna również został tymczasowo aresztowany, za usiłowanie zabójstwa. Policjanci nie dopuścili, by na rynek narkotykowy trafiło 214 porcji amfetaminy, 2018 porcji marihuany, 36740 porcji substancji odurzających z konopi indyjskich.  Wydział PG KPP Końskie ujawnili i zabezpieczyli: 199 kg krajanki tytoniowej, 2140 papierosów luzem, 7045 paczek papierosów i 46 litrów spirytusu.

Drogówka” i prewencja

Wydział Ruchu Drogowego KPP Końskie – o czym już informowaliśmy – odnotował mniej ofiar śmiertelnych na koneckich drogach. Życie straciło 7 osób. Z tego 5 pieszych oraz rowerzysta i motorowerzysta.Rannych w wypadkach zostało 74 osoby. Zatrzymano 93 nietrzeźwych kierowców. By zmniejszyć ilość tragicznych wydarzeń, policjanci z WRD prowadzili akcje prewencyjne z dorosłymi i dziećmi –  pouczali jak należy się zachowywać na drogach. Pocieszającym jest fakt, że zmniejsza się ilość interwencji domowych, ilość zakładanych „niebieskich kart”. Zdaje egzamin Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To mieszkańcy zgłaszają swoje spostrzeżenia, gdzie jest niebezpiecznie dla ludzi. Takich sygnałów do MZB trafiło 1220, a są to głównie za szybka jazda samochodów, spożywanie alkoholi w niedozwolonych miejscach, nieprawidłowe parkowanie samochodów. Wszystkie problemy z jakimi stykają się ludzie, policjanci omawiają na spotkaniach, debatach społecznych z dorosłymi i młodymi mieszkańcami powiatu, w których udział wzięło 22 tysiące młodych i 4500 dorosłych –  podkreślił komendant Cisowski i podziękował samorządowcom za udzielane wsparcie finansowe dla tutejszej jednostki.

Chwalą konecką policję

Spotkanie podsumował inspektor Dariusz Augustyniak. Zapewnił, że wartością nadrzędną dla każdego policjanta jest troska o bezpieczeństwo obywateli. Mówił, że  insp. dr Waldemar Cisowki bardzo dobrze kieruje  konecką policją. Gratulował asp. szt. Stanisławowi  Patrzykątowi pierwszego miejsca w plebiscycie „Przyjazny dzielnicowy”. Szczerze dziękował wszystkim koneckim policjantom i pracownikom cywilnym  za zaangażowanie i życzył dalszych sukcesów zawodowych