VII Bal Charytatywny w Miedzierzy. Był pokaz mody, świetna zabawa i mnóstwo znanych osób (zdjęcia, wideo)

filmy flash Galeria Gorące tematy Smyków

Trwa wielkie liczenie po VII Balu Charytatywnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków. Wiadomo już, że na teraz na koncie jest na pewno ponad 15 tys. zł. W minioną sobotę na balu bawiło się mnóstwo osób, a wśród nich m.in. Artur Witkowski, najsłynniejszy w kraju szef ekipy budowlanej z programu Polsatu „Nasz nowy dom”. Emocjonujący pokaz dał Stanisław Łowicki, cyrkowiec znany z show „Mam talent”.

W sobotni wieczór w gościnnej Villa Roma w Miedzierzy bawiło się blisko 150 osób. Tradycyjnie od lat salę bezpłatnie udostępnili właściciele Stanisława i Roman Pawelcowie.  Wszyscy tradycyjnie już byli witani kieliszkiem cytrynówki przygotowanej przez Agnieszkę Kastarydnę, która była niezastąpioną wodzierejką wieczoru. Uroczystego otwarcia balu dokonali wspólnie z członkiniami stowarzyszenia jego prezes Danuta Jarek oraz Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.  Tradycyjnie już nie zabrakło emocjonujących licytacji prowadzonych przez Agnieszkę Kastarydnę przy asyście Danuty Jarek i Małgorzaty Szustak. Najwięcej, bo aż  2100 złotych zapłacono za obraz-rękodzieło wykonane haftem krzyżykowym przedstawiające św. Jana Pawła II i jego myśl. Wykonała go Agnieszka Grabarczyk. Hojnymi darczyńcami byli Katarzyna i Paweł Góreccy.

Gwoździem programu okazał się pokaz mody w wykonaniu gości specjalnych. Na czerwonym dywanie zaprezentowali się przyjaciele Stowarzyszenia m.in. Adam Jarubas, Beata Oczkowicz, Bernadetta i Waldemar Zbrógowie, Agnieszka Pasierbek, Urszula Przygodzka, Anna i Robert Kotwicowie, Ewa Świerkosz, Agata Jacewicz. Wszyscy pokazali się w strojach użyczonych przez właścicieli sklepów z elegancką odzieżą.

Znakiem rozpoznawczym imprezy stały się już artystyczne niespodzianki. Nie inaczej było i w tym roku. Zachwycający pokaz, podzielony na dwie części, dały mażoretki z grupy Aplauz z Krasocina. Świetnie zaprezentowali się młodzi tancerze z Akademii Tańca Kamili Drezno: Marcelina Kuśmierczyk, Ania Marek, Weronika Zbróg, Filip Jarząbek, Natalia Bąk, Marika Koszarska. Ogromne brawa otrzymała Wiktoria Szymczyk, utalentowana skrzypaczka z Cisownika, uczennica Szkoły Muzycznej Ludomiła Różyckiego w Kielcach.  Wielką niespodzianką okazał cyrkowy popis Stanisława Łowickiego, znanego z programu „Mam talent”. Artysta z Cyrku Wictoria chodził boso po ogniu wzbudzając niemałe zaskoczenie imprezowiczów. Jednak hitem okazał się pokaz gadów: węży i legwana. Po przełamaniu strachu nie zabrakło chętnych do tego, by zrobić sobie wyjątkowo, oryginalne zdjęcia. To jednak nie wszystko. Do łez bawiły goście panie z Kabaretu Agentki 007.

Do tańca zagrał zespół Max w składzie: Natalia Harabin, Maciej Kastarynda, Dominik Młodawski, Piotr Saczuk, Zbigniew Kastarynda. Zabrzmiały najlepsze taneczne hity na czele z „Miłość w Zakopanem”. Atrakcją była również możliwość zrobienia sobie zdjęć w foto-budce. O tym, ile ostatecznie udało się uzbierać będziemy wiedzieć za kilka dni, kiedy spłyną wszystkie kwoty. Wiadomo już, że na koncie jest ponad 15 tys. zł. Dochód z balu tak jak w poprzednich latach zostanie przekazany m.in. na pomoc nie tylko dla mieszkańców gminy Smyków. Organizatorzy chcą wesprzeć np. odbudowę domu, który został zniszczony podczas wybuchu gazu w Modliszewicach.