Komplet zwycięstw SP Dziebałtów

Okolice Sport

Drużyna Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie z kompletem zwycięstw triumfowała w turnieju minisiatkówki szkół podstawowych o puchar burmistrza miasta i gminy Końskie.

Turniej pod honorowym patronatem burmistrza Krzysztofa Obratańskiegorozegrano w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie. Turniej otworzył Marcin Zieliński, wiceburmistrz Końskich, który przywitał wszystkich zebranych. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z Dziebałtowa, Kazanowa, Pomykowa i Rogowa.

Komisja sędziowska ustaliła

Zawody rozgrywane systemem „każdy z każdym”. – Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli wf szkół uczestniczących w zawodach, po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że pierwsze miejsce i główne trofeum, puchar burmistrza miasta i gminy w Końskich, zdobyła Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie, Szkoła Podstawowa w Pomykowie, Szkoła Podstawowa w Kazanowie oraz Szkoła Podstawowa w Rogowie – w imieniu organizatora, czyli Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich, informuje Jarosław Piskorek.

Nagrody i poczęstunek

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Sebastian Płodzik ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, który oprócz dyplomu otrzymał również karnet wolnego wstępu na Pływalnię Miejską w Końskich. Wyróżnieni zostali także siatkarze z poszczególnych zespołów, a każdy z nich nagrodzony został plecakiem sportowym. Natomiast wszystkie pozostałe drużyny uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Na ręce Waldemara Wiktorowskiego, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie został przekazany komplet sportowych koszulek ufundowanych przez ZOSiR w Końskich. – W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy. Po zakończeniu Turnieju organizatorom, wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom podziękował wiceburmistrz Marcin Zieliński – dodaje Jarosław Piskorek.

Dariusz Kosma