Korowód Niepodległości z wojewodą i mnóstwem patriotycznych atrakcji (zdjęcia, wideo)

filmy flash Galeria Stąporków

To był poranek pełen patriotycznych wrażeń dla dzieci i młodzieży z całego powiatu koneckiego. W Stąporkowie swój przystanek miał „Korowód niepodległości”, akcja firmowana przez wojewodę Agatę Wojtyszek.

W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji z województwie świętokrzyskim odbywają wydarzenia pełne patriotycznych akcentów pod nazwą „Korowód niepodległości”. Akcja swój przystanek w powiecie koneckim miała w Stąporkowie. W poniedziałkowy poranek, uczniów z całego powiatu, którzy przyjechali do MGOKiS witali wspólnie: wojewoda Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń, Tomasz Pleban, wicekurator oświaty oraz burmistrz Dorota Łukomska. Wszyscy w swoich przemowach zaznaczali wielką rolę niepodległości, ale też troskę o jej pielęgnowanie i świętowanie wyjątkowego jubileuszu przypadającego w tym roku.

Spotkanie podzielono na dwie części zarówno dla dzieci jak i młodzieży. W pierwszej Marek Jończyk z kieleckiej Delegatury IPN przeprowadził ciekawą lekcję historii połączoną z konkursami z nagrodami, w drugiej wszyscy mogli już korzystać z mnóstwa atrakcji. Na dzieci i młodzież czekały m.in. zdjęcia z foto budce z patriotycznymi motywami, foto ścianka. Można było obejrzeć wystawy sprzętów militarnych z Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, kolorować wielką malowankę, czy zobaczyć okolicznościową wystawę poświęconą m.in. marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Na każdego z uczestników czekał „Elementarz Młodego Patrioty”, wydawnictwo specjalnie przygotowane na tę akcję przez wojewodę świętokrzyskiego oraz oczywiście biało-czerwone chorągiewki.