AP Końskie grała z najlepszymi

Sport

Drużyna AP Champions Końskie zajęła czwarte miejsce w wojewódzkich eliminacjach do piłkarskiego Turnieju Finałowego Rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12.

Finał wojewódzki turnieju rozegrano w hali sportowej SP im. Jana Pawła II w Masłowie. W rywalizacji wzięło udział sześć najlepszych drużyn z województwa świętokrzyskiego w kategorii wiekowej U-12 (rocznik 2006 i młodsi): AP Champions Końskie, KKP Korona Kielce, Naprzód Jędrzejów, Juventa Starachowice, Victoria Mniów i Alit Ożarów. Stawką był awans do finałów ogólnopolskich zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ostatecznie grający bez szczęścia podopieczni trenera Grzegorza Kądzieli uplasowali się na czwartym miejscu. Zwyciężyła KKP Korona Kielce, która będzie reprezentować nasze województwo w finale krajowym zawodów. Finał ten odbędzie się w dniach 17-18 lutego br. w Warszawie w halach AWF-u oraz OSiR-u Bemowo. Jak można przeczytać na stronie pzpn.pl, nagrodami będą puchary i medale. Nagrodzeni zostaną także król strzelców, najlepszy piłkarz z pola oraz bramkarz, a trofea ma wręczać Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, co z pewnością będzie nie lada przeżyciem dla młodych adeptów futbolu.