Kartą za mandat zapłacimy również w powiecie koneckim

flash Paragraf

Od 1 lutego mandat za popełnione wykroczenie będzie można zapłacić kartą. Policjanci otrzymali terminale, dzięki którym będzie można uiścić grzywnę, dotykając karta do urządzenia. Pokwitowanie otrzymamy w postaci wydruku niczym z kasy fiskalnej sklepu.

Od początku lutego 2018 roku  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich na wyposażeniu samochodów służbowych posiadają terminale do pobierania pieniędzy drogą elektroniczną. Nałożone na łamiących przepisy ruchu drogowego funkcjonariusze stosują karnie mandatem.  Kwotę nałożonego przez policjanta mandatu można będzie uiścić  w policyjnym terminalu płatniczym – wyjaśnia st.sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

Pierwszy medal

Płacenie kartą będzie dużym ułatwieniem nie tylko dla policjantów ale również dla obcokrajowców, którzy uiszczają opłatę za popełnione wykroczenie w formie mandatu gotówkowego. Teraz bez wymieniania pieniędzy w bankach, kantorach  terminal pobierze z karty stosowną kwotę. terminal  policyjny jako żywo przypomina kasę fiskalną. Tuz po uruchomieniu terminali, koneccy policjanci sierż.sztabowi: Sylwia Soboń i Robert Kasiński  zainkasowali pierwszy mandat za parkowanie samochodu w niedozwolonym terenie.

 

MARIAN KLUSEK