Lewica z noworocznymi planami i kandydatem z przyszłością

flash Końskie

Podczas noworocznego spotkania powiatowych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej dominowały przede wszystkim plany związane z wyborami samorządowymi, które odbędą się za kilka miesięcy. – Jesteśmy w fazie przygotowywania list wyborczych. Chcemy wystawić naszych kandydatów w każdej gminie – informuje przewodniczący Robert Plech.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie, które w miniony piątek odbyło się w Sali Bankietowej Astoria w Końskich. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 120 osób związanych i sympatyzujących z lewicą z całego powiatu koneckiego. Mimo że organizatorzy zapewniali, że z założenia będzie to spotkanie poświęcone bardziej integracji niż samorządowym planom, nie udało się uniknąć tematu zbliżających się wyborów samorządowych. – To naturalny temat w roku wyborczym. Jesteśmy w fazie przygotowywania list. Chcemy wystawić naszych kandydatów w każdej gminie. Na teraz mogę zapewnić, że osoby, które już zadeklarowały chęć znalezienia się na naszych listach gwarantują stabilny i dynamiczny rozwój swoich małych ojczyzn, są znane, lubiane i szanowane w swoich środowiskach – mówi Robert Plech, przewodniczący powiatowych struktur SLD.

 

Wśród gości spotkania nie zabrakło znanych ludzi związanych z lewicą, którzy osiągnęli samorządowy i polityczny sukces m.in. Andrzeja Szejny, wiceprzewodniczącego SLD, byłego europosła, Michała Pękali, burmistrza Radoszyc czy Henryka Popika, byłego burmistrza Końskich, Adama Sosnowskiego, byłego wicewojewody świętokrzyskiego, starosty koneckiego, posła. Wszyscy gwarantowali pomoc w kampanii wyborczej, jeśli na stanowisko burmistrza Końskich zdecyduje się wystartować Robert Plech. Sam szef koneckiej lewicy w tym temacie się nie wypowiada, choć przez wiele środowisk uważany jest dziś za pewnego kandydata na stanowisko włodarza Końskich, a co więcej za faworyta wyborów samorządowych.

Wojciech Purtak