Znakomita zabawa I LO na finał studniówkowego sezonu. Piękny polonez i koncert Czadomana! (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Końskie

Bardzo mocnym akcentem zakończył się sezon studniówkowy. Bal I LO im. KEN był nie tylko pełen energii, ale i niespodzianek. Największą z nich był koncert Czadomana, który dla maturzystów przygotowali w prezencie Andrzej i Piotr Kudłaczowie, właściciele Sali Bankietowej Astoria w Końskich.

I Liceum Ogólnokształcące im KEN w Końskich to szkoła z najdłuższymi edukacyjnymi tradycjami w powiecie. Nic więc dziwnego, że od lat studniówkę rozpoczyna odtańczenie reprezentacyjnego poloneza. Tak też było i tym razem. Za przygotowanie układów choreograficznych odpowiadał nauczycielki Renata Gałązka-Skowron i Ewa Janus. Poloneza reprezentacyjnego zatańczyło 12: Klaudia Mikuła i Piotr Makowski, Daria Pabjańska i Antoni Plech, Sandra Grzegorczyk i Andrzej Malik, Joanna Pluta i Piotr Janus, Sylwia Kowalewska i Mikołaj Michorek, Ewa Smoląg i Michał Kwiecień, Iza Łabędowicz i Jakub Jakubowski, Magdalena Rut i Łukasz Stępień, Wiktoria Bańburska i Damian Sosnowski, Maria Matera i Cezary Defratyka, Iza Popiel i Dawid Cichoń, Paulina Ludwikowska i Jan Piekutowski.

Po tanecznym otwarciu głos zabrał dyrektor Wojciech Jasnos, który życzył uczniom nie tylko świetnej studniówkowej zabawy, ale również motywował do matury i podejmowania dalszych wyzwań. – Życie to nie sport, nie uznaje remisów – mówił dyrektor.  W imieniu uczniów dziękowali Magdalena Rut, która osiągała w szkole wiele wokalnych sukcesów i Łukasz Stępień, aktywny sportowiec oraz inicjator wielu licealnych przedsięwzięć.  Rodziców przed mikrofonem reprezentowali Cezary Maliborski oraz Agnieszka Staciwa.  Aby tradycji stało się zadość piękne bukiety kwiatów otrzymała dyrekcja oraz wychowawcy: Jolanta Duda, Anna Młynarczyk, Małgorzata Boś, Anna Młynarczyk,  Małgorzata Bieńkowska-Dębska. Później już rozpoczął się polonez, który zatańczyli uczniowie pięciu klas z osobami towarzyszącymi. Był to najbardziej płynny taniec, jaki mogliśmy oglądać podczas tegorocznych studniówek. Za co maturzystom i ich nauczycielom należą się słowa uznania.

 

 

 

Gwoździem wieczoru była muzyczna niespodzianka czyli koncert Czadomana. Występ gwiazdy disco polo był od prezentem od właścicieli Sali Bankietowej Astoria w Końskich: Andrzeja i Piotra Kudłaczów. Czadoman na scenę „Astorii” wszedł tuż po godzinie 22 czyli już po części oficjalnej i widowiskowym polonezie. Na próżno było szukać miejsca pod niewielką estradą. Przestrzeń była szczelnie wypełniona, a fanki i fani wokalisty bawili się znakomicie. Jako pierwsza zabrzmiała piosenka „Chodź na kolana”, którą głośno śpiewało wielu uczestników zabawy.

 

Chwilę później było jeszcze głośniej, bo z głośników popłynął hit „Ruda tańczy jak szalona”. Czadoman  w trakcie występu nagradzał dobrze bawiących się swoimi charakterystycznymi koszulkami. O jedną z nich poprosiła go nauczycielka Joanna Stołowska-Grzegorczyk. Cel był jasny, chodziło o przekazanie jej na aukcję podczas charytatywnego koncertu „Mikołaj dla każdego” organizowanego w I LO. Jak można było się spodziewać, wokalista chętnie przekazał swój gadżet. Po występie wokalista chętnie fotografował się z uczestnikami studniówki. Przypomnijmy, że Czadoman gościł w Astorii już rok temu. Wtedy był gościem studniówkowej imprezy ZSP nr 1.