Przyjaciele „Mechanika” balowali, by pomagać uczniom (wideo, zdjęcia)

To był pierwszy taki bal. Stowarzyszenie Przyjaciół „Mechanika” uzbierało 12 tys. zł, które zostaną przeznaczone na pomoc dla uczniów szkoły.

W sali bankietowej Hotelu Adria w Końskich bawiło się blisko 180 osób. Wszyscy opowiedzieli na wspólne zaproszenie od Beaty Jakubowskiej, dyrektor ZSP nr 1 oraz Antoniego Szkurłata, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół „Mechanika” wspieranych przez Radę Rodziców na czele z Jolantą Augustyniak.

Pierwsza edycja okazała się sukcesem nie tylko frekwencyjnym. Na balu panowała niezwykle serdeczna atmosfera. Nic więc dziwnego, że wszyscy doskonale bawili się na parkiecie w rytm tanecznych hitów serwowanych przez zespół Cramer Band. Wśród gości wypatrzyliśmy m.in. Bożenę Urban, dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy, Andrzeja Mijasa, dyrektora Pływalni Miejskiej w Końskich oraz wielu nauczycieli i współpracowników ZSP nr 1.

 

Wiele emocji przyniosła licytacja. Pod młotek poszło wiele fantów podarowanych przez przyjaciół „Mechanika”. Można było kupić m.in. gadżety z autografami Bogdana Wenty, zespołu Feel, drużyny Korony Kielce i Vive Tauron Kielce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się talony na różne usługi. Najdroższy okazał się zegar „Napoleon” wyprodukowany przed 1939 rokiem. Za 1100 zł kupił go przedsiębiorca Marcin Nyczek. Łącznie uzbierano 12 tys. zł, które zostaną przekazane na pomoc dla uczniów ZSP nr 1. Wesprą one zarówno zdolnych uczniów, jak i tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Wiele wskazuje na to, że udana pierwsza edycja da początek nowej tradycji i kolejny bal odbędzie się w przyszłorocznym karnawale.

 

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze