Zdobyli Rzeszów

flash Sport

Bardzo dobrze spisali się w turnieju Carpathia Karate Cup podopieczni Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin oraz Beaty Kij z Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin.

Turniej odbył się po raz ósmy. Zawodnicy rywalizowali w hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników. Walki toczyły się pomiędzy zawodnikami z Polski oraz Austrii, Ukrainy, Węgier, Litwy, Szwecji, Hiszpanii i Chorwacji. Wśród nich znaleźli się podopieczni Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin oraz Beaty Kij z Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin. Walczono z podziałem na kategorie wagowe, wiekowe, osobno dla chłopców i dziewcząt. Impreza była otwarta dla członków wszystkich federacji karate kontaktowego.

Wysoki poziom rywalizacji

Z uwagi na bardzo wysoki poziom turnieju, z Koneckiej Sekcji Karate Kieleckiego KKK pojechały tylko dwie najbardziej doświadczone zawodniczki: Alicja Kośka i Wiktoria Czyżewska. – Alicja Kośka po czterech ciężkich walkach uplasowała się na drugim miejscu w kategorii kadet rocznik 2002-2003 w wadze powyżej 60 kg. Wiktoria Czyżewska, podobnie jak Alicja, po czterech walkach wywalczyła złoto w kategorii młodzik 2004-2005 do 55 kg. Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku i postępu dziewcząt. To dobrze wróży na zbliżające się równie poważne turnieje – cieszy się Beata Kij, trener dziewcząt.

Grad medali

Konecki KKK reprezentowała 10-osobowa grupa zawodników. Spośród nich aż ośmiu stawało na podium. Pierwsze miejsca wywalczyli: Oliwia Małecka (kategoria młodzik powyżej 55 kg), Natalia Cieszkowska (kategoria dzieci młodsze do 35 kg), Amelia Łyczek (kategoria dzieci starsze do 45 kg) i Jakub Owczarek(kategoria młodzik do 55 kg). Srebrne medale do Końskich przywieźli: Martyna Białecka (kategoria dzieci starsze do 45 kg), Kamila Sapieja (kategoria dzieci starsze powyżej 45 kg) i Filip Nowocień (kategoria młodzik do 65 kg), a z brązem wrócił Olgierd Kozielski (kategoria kadet do 75 kg). – W sumie dało to naszemu klubowi trzecie miejsce w kategorii drużynowej. W tak uznanych zawodach należy to uznać za ogromny sukces – podsumowuje start swoich podopiecznych Mateusz Garbacz.

Sędzią głównym turnieju był shihan Remigiusz Karpiński, a organizatorem – sensei Janusz Wiśniewski i Rzeszowski Klub Sportów Walki System.

Dariusz Kosma