Pożegnanie KSSPR-u z Pucharem Polski

Sport

W meczu 1/16 PGNiG Pucharu Polski, pierwszoligowa ekipa KSSPR-u Końskie przegrała na własnym parkiecie z superligową Stalą Mielec 25:35, przegrywając do przerwy 13:17.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli oczywiście mielczanie. Trener naszej drużyny Robert Napierała wykorzystał tę okazję, aby dłużej na parkiecie zaprezentowała się i ogrywała konecka młodzież.

Rozpoczął Sebastian Smołuch

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Sebastiana Smołucha. Jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie naszej ekipy w tym meczu. Goście sukcesywnie budowali swą przewagę. Zdobywali bramki seriami. W 10 minucie prowadzili 7:2. Nasi jednak nie dawali za wygraną. Walczyli ambitnie i cztery minuty później było już tylko 5:7. Pierwsza połowa zakończyła się 4-bramkową przewagę mielczan.

Postraszyli Stal

Druga odsłona zaczęła się po naszej myśli. Po bramce Łukasz Telki i dwóch trafieniach Przemysława Matyjasika zrobiło się 16:17. Do 39 minuty trwała walka bramka za bramkę (20:21). Potem goście przyspieszyli, zdobyli sześć bramek z rzędu i już do końca kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie superligowa Stal pokonała KSSPR różnicą 10 „oczek”. MVP spotkania w naszej drużynie został Bartosz Woś, a po stronie gości Matej Sarajlić, zdobywca 11 bramek. Dzięki temu zwycięstwu mielczanie awansowali do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn i 7 marca br. na tym etapie podejmą Meble Wójcik Elbląg.

Zagrali we wtorek

Ze względu na udział naszych juniorów w miniony weekend w rozgrywkach 1/16 Mistrzostw Polski, mecz 16 kolejki I ligi szczypiornistów pomiędzy KSZO Odlewnią Ostrowiec Św. a KSSPR Końskie został przełożony na wtorek, 6 lutego, godz. 19. Pojedynek ten zakończył się późnym wieczorem, już po zamknięciu bieżącego wydania naszej gazety. Zatem wynik i relację opublikujemy w następnym wydaniu TYGODNIKA. A w 17 kolejce, 10 lutego (sobota) o godz. 18 konecczanie podejmą SPR Tarnów.

Dariusz Kosma