Zebrali 17 tys. zł dla utalentowanej młodzieży (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Końskie

Wiele znanych osób bawiło się na balu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Za nami druga już edycja balu firmowanego przez II LO. Przyjaciele szkoły spotkali się w gościnnym Markizie u Sławomiry i Witolda Szprochów w Końskich, by się świetnie bawić, ale również pomagać. Tak jak w minionym roku dochód z balu przeznaczony będzie na stypendia dla uczniów, którzy swoimi pozaszkolnymi osiągnięciami wyróżnili się w ostatnim czasie w dziedzinie sportu, kultury i nauki. Stypendia otrzymają również najlepszy gimnazjalista, który wybierze II LO oraz uczeń, który najlepszy w swoim zawodzie potwierdzony wynikiem egzaminu zawodowego.

Na wynik balu złożył się nie tylko dochód z zaproszeń, ale również licytacja. Tę prowadzili wspólnie dyrektor Beata Salata i ks. Piotr Skowroński. Duet był bardzo chwalony za dowcip, lekkość, ale również konsekwencję, która przyniosła oczekiwany efekt. Uzbierano aż 17 tys. zł! Najwięcej, bo 1000 zł zapłacono za filiżankę podarowaną przez posła Artura Gieradę, gościa balu oraz rzeźbę Jezusa Frasobliwego podarowanego przez ks. Krzysztofa Sieczkę. Oba przedmioty kupił Marek Mika, prezes Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.  Wśród gości balu było wielu nauczycieli, ale również przyjaciół szkoły. Bawili się m.in. Monika Sękowska-Plech, właścicielka sieci Aptek Melisa z mężem Robertem Plechem, szefem koneckiej lewicy, radny powiatowy Michał Cichocki z małżonką Iwoną.  O dobrą zabawę zadbał DJ Eryk, który serwował taneczne przeboje.