Bezpiecznie nie tylko w sieci

Gorące tematy Oświata

O tym, jak bezpiecznie poruszać się w sieci można było się dowiedzieć podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Fałkowie.

Już po raz kolejny w Fałkowie zorganizowano wydarzenia w ramach Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. – Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Inicjatywy które przeprowadziliśmy to po pierwsze lekcje poświęcone tej tematyce. Dzieci począwszy od klas najmłodszych zobaczyły w zabawnej formie zagrożenia z jakimi mogą się spotkać korzystając z Internetu. W klasach starszych i gimnazjalnych na lekcjach dyskutowaliśmy o wykorzystaniu narzędzia,  jakim jest sieć – mówi Piotr Gonerka, nauczyciel, który wspólnie wraz z Beatą Gonerką zorganizował akcję.

Na feriach i w sieci

W spotkaniu udział wzięli koneccy policjanci: sierż. sztab. Sylwia Sobczyńska i asp. Łukasz Morka. Ich wizyta związana była z ogólnopolską kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci opowiadali, o tym jak można bezpiecznie poruszać się w sieci, ale też jak bezpiecznie spędzić rozpoczynające się właśnie ferie. Wszyscy obejrzeli specjalny  film oraz prezentację.  Nie zabrakło również części artystycznej.  Uczniowie zaprezentowali scenki z życia młodzieży, aby uświadomić wszystkim zagrożenia związane z uzależnieniem od Internetu.  – To było ważne spotkanie. Podkreśliliśmy także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata innych ludzi, ale także do własnej osoby, poszanowania bezpieczeństwa swojego oraz koleżanek i kolegów – dodaje Piotr Gonerka.

Wojciech Purtak