Imponujący wynik balu charytatywnego

flash Smyków

22 100 zł uzbierano podczas VII Balu Charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków. To najlepszy wynik tegorocznego karnawału w powiecie koneckim.

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Gminy Smyków zaprosiło swoich przyjaciół do udziału w wydarzeniu, którego tegoroczna edycja potwierdziła, że nie ma sobie równych w powiecie koneckim, a może i nawet w całym województwie. Znakiem rozpoznawczym imprezy jest niespotykana nigdzie indziej niesamowita atmosfera. W gościnnej Villa Roma w Miedzierzy bawiło się blisko 150 osób. Na balu bawiło się mnóstwo osób, a wśród nich m.in. Artur Witkowski, najsłynniejszy w kraju szef ekipy budowlanej z programu Polsatu „Nasz nowy dom” czy marszałek Adam Jarubas, patronujący wydarzeniu. Emocjonujący pokaz dał Stanisław Łowicki, cyrkowiec znany z show „Mam talent”.

 Zaangażowanie i wiara

Po podliczeniu wszystkich wpływów z balu, na koncie stowarzyszenia znalazły się dokładnie 22 100 zł. – Mamy świadomość, że wysiłek podejmowany przez wszystkich naszych przyjaciół opiera się na dobrej woli i chęci uczestniczenia w pomaganiu, a szlachetność działania zasługuje na szczególne podkreślenie – mówi Agnieszka Kastarynda, jedna z organizatorek wydarzenia, która prowadziła balowe licytacje.  – Zaangażowanie i wiara  ludzi, którym pomagamy to ogromny dar. Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca, sponsorom, darczyńcom i naszym gościom – dodaje prezes Danuta Jarek.

 Świetna licytacja

Blisko 15 tys. zł uzyskano w licytacji. Najwięcej, bo aż  2100 złotych zapłacono za obraz-rękodzieło wykonane haftem krzyżykowym przedstawiające św. Jana Pawła II i jego myśl. Wykonała go Agnieszka Grabarczyk. Hojnymi darczyńcami byli Katarzyna i Paweł Góreccy. Drugą rekordową kwotą było 1700 zł, którą zapłacono w trzech licytacjach za anioła podarowanego przez Agatę Binkowską, członkinię Zarządu Województwa. Dochód z balu zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Kwota ma wesprzeć m.in. rehabilitacje, turnusy zdrowotne. Wiadomo już, że za część kwoty zostanie zakupiony sprzęt dla rodziny, która ucierpiała w wyniku wybuchu gazu w Modliszewicach.

Wojciech Purtak