Poszukiwany listem gończym kradł, bo nie miał z czego żyć ?

Gorące tematy Paragraf

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 38-latka. Podejrzewają go kradzież m.in. elektronarzędzi budowlanych, telefonów komórkowych, które zastawiał lub sprzedawał w lombardach. Był poszukiwany do odsiadki 6 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał zgłoszenie, że na jednej z budów na terenie miasta mężczyzna, który przyszedł zapytać o możliwość zatrudnienia  ukradł  wiertarko- wkrętarkę, po czym uciekł. Gdy przybyli policjanci, pracownicy podpowiedzieli, gdzie może przebywać. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce. Odnaleźli 38 –latka. W reklamówce miał  wiertarko-wkrętarkę wartości 450 złotych.  Zatrzymali go,  przewieźli do KPP, osadzili w areszcie.

 

Przesłuchanie

Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami  opowiadał, że był u kolegi, który opowiedział mu, że jest miejsce pracy na budowie. Zamiast jednak się zatrudnić ukradł elektronarzędzie. Potem zatrzymany opowiadał o swoich losach, że gdy pracował w Łodzi ukradł z budowy wiertarkę udarową. Z Sielpi zabrał szlifierkę kątową. Z różnych miejsc, o których nawet właściciele, jak też  policjanci nie wiedzieli skradł lampę halogenową z kablem, kolejną wiertarkę z budowy na ul.Gimnazjalnej. Wiele z nich,  jak wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe sprzedawał albo zastawiał w różnych lombardach. Posiadał wiele  elektronarzędzi, laserową poziomicę. O niektórych mówił, że nie pamiętał kiedy i gdzie je skradł.  Jeżeli  nadarzała się okazja, zabierał  ludziom telefony komórkowe. Musiałem z czegoś żyć – podkreślił.

 

Poszukiwany do odsiadki

Policjanci rozmawiali z podejrzanym o kradzieżach, a inni sprawdzali jego „dokonania przestępcze”. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym  do odsiadki kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – podsumował st.sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

MARIAN KLUSEK