Aktywni i kreatywni. Mają ciekawe pomysły

Gorące tematy Gowarczów Rozmaitości

W gowarczowskim Centrum Kultury i Aktywności lokalnej trwa akcja „Ferie 2018 Aktywni – Kreatywni” pierwszy tydzień upłynął pod znakiem tematyki filmowej.

– Uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotowali mini etiudy filmowe, stworzyli też animacje metodą poklatkową poczynając od scenografii oraz wykonania bohaterów „Zimowego lasu” i „Zimowej zagrody”.   Przypomnieli sobie też podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw w trakcie spotkania z policjantem – relacjonuje dyrektor Elwira Sibiga.

Walentynki i biblioteczka

Hucznie, ale również nietypowo świętowano Walentynki.  W pracowni plastycznej stworzono bogato zdobione serca z masy ceramicznej, na hali sportowej powstał specjalny tor przeszkód w kształcie serca a w pracowni muzycznej wszyscy rozśpiewali się podczas „Walentynkowego karaoke”. Nowością jest też stworzony w trakcie zajęć regał – od tego tygodnia można korzystać z samoobsługowej wypożyczalni multimediów. Dzieci i młodzież przyniosły do CKiAL płyty CD i DVD z muzyką, filmami, bajkami, grami, z których nie korzysta się już w domu.

To nie koniec

W pierwszym tygodniu zajęcia prowadziły panie: Małgorzata Gałązka, instruktor pracowni plastycznej oraz dyrektor Elwira Sibiga. Na drugi tydzień ferii zaplanowano warsztaty związane z tematyką teatralną. W czwartek 22 lutego wójt oraz Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają dzieci w wieku szkolnym na spektakl Teatru Maska z Krakowa pt. „Na końcu świata… Przygody Misia i Kacpra Pirata”, który odbędzie się w świetlicy Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi Gowarczów ul Szkolna , I piętro o godz. 14:30. Wstęp wolny.

Wojciech Purtak