Burmistrz Radoszyc nie będzie miał obniżonej pensji. Część z niej przeznaczy na cele społeczne! (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Radoszyce

Michał Pękala, burmistrz Radoszyc nie będzie miał obniżonej pensji. Radni odrzucili jego prośbę o zmniejszenie poborów i przyjęli uchwałę na mocy, której wynagrodzenie zostanie na takim samym poziomie. – Raz na kwartał będę przekazywał część wynagrodzenia na sprawy publiczne – zadeklarował burmistrz tuż po głosowaniu.

Omówienie kwestii wynagrodzenia burmistrza Radoszyc była wynikiem wniosku, jaki na początku stycznia tego roku złożył burmistrz Michał Pękala na ręce Mariana Jankowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej.  Burmistrz poprosił radnych, by obniżyli jego pensję. Było to wynikiem obietnicy złożonej podczas konsultacji społecznych w sprawie odzyskania praw miejskich przez Radoszyce.

Rada Miejska wnioskiem zajęła się podczas poniedziałkowego posiedzenia. – Jesteśmy chyba jedyną instytucją w której której wójt, burmistrz prosi o obniżenie swoich poborów – mówił burmistrz, tłumacząc swoją decyzję obecnym podczas obrad.  O prawnych możliwościach opowiadała Katarzyna Ptak-Michorek, radca prawny. Zaznaczyła, że pensja burmistrza utrzymuje się na takim samym poziomie od pierwszej sesji w trwającej kadencji i plasuje się na piątym miejscu w rankingu zarobków włodarzy powiatu koneckiego.  Jak informowała, sam burmistrz nie może obniżyć sobie pensji, władni są w tej kwestii radni.  Ci dyskutowali o wniosku burmistrza podczas obrad komisji. Wtedy również padł wniosek, by pensję utrzymać na tym samym poziomie i nie przychylać się do prośby burmistrza.

Rada Miejska jednogłośnie przyjęła uchwałę utrzymującą pensję burmistrza na tym samym poziomie. Przypomnijmy, że Michał Pękala zarabia miesięcznie 9550 brutto. Po głosowani burmistrz podziękował radnym i złożył zaskakującą deklarację. – Raz na kwartał będę przekazywał część wynagrodzenia na sprawy publiczne. Taka informacja zostanie opublikowana, będzie dostępna na moich stronach i dostępna dla państwa – mówił.