Zła passa szczypiornistów

Gorące tematy Sport

W 18 kolejce I ligi szczypiornistów, drużyna KSSPR-u Końskie uległa na wyjeździe ŚKPR Świdnica 28:32.

Konecczanie pojechali do Świdnicy bez Przemysława MatyjasikaArtura Rurarza i Bartosza Sękowskiego, a także juniorów biorących udział w turnieju 1/8 mistrzostw Polski. Niestety, nie była to udana eskapada.

Do dziesięciu razy sztuka

Aż dziesięciu podejść potrzebowali gospodarze tego sobotniego pojedynku, aby wreszcie pokonać KSSPR. W ośmiu poprzednich meczach triumfowali konecczanie, a jeden zakończył się remisem.

To był bardzo zacięty mecz, jednak w 17 minucie podopieczni Roberta Napierały uzyskali 4-bramkową przewagę (11:7). Miejscowi jednak szybko zniwelowali tę różnicę i na przerwę zeszli z korzystnym dla siebie wynikiem (15:14).

Miłe złego początki

Początek drugiej odsłony należał do naszych szczypiornistów. Przez 10 minut nasi dali sobie rzucić tylko jedną bramkę i w w 41 minucie prowadzili 20:16. Miejscowi zmienili system obrony na 5-1, co niestety przyniosło im pożądany efekt. Konecczanie przez niemal 10 minut zdołali tylko raz pokonać bramkarza Świdnicy, natomiast gospodarze nie próżnowali. W 51 minucie prowadzili 26:21. Końcówka przyniosła jedynie kosmetyczną zmianę wyniku. Ostatecznie ŚKPR pokonał KSSPR 32:28.

Szczypiorniści powrócą na parkiety po dwutygodniowej przerwie. 3 marca o godz. 18 nasza ekipa podejmie Politechniką Anilanę Łódź.

Pozostałe wyniki 18 kolejki: MTS Chrzanów – Politechnika Anilana Łódź 32:24, SPR Tarnów – AZS AWF Biała Podl. 35:34, Viret Zawiercie – Czuwaj Przemyśl 33:37, KSZO Ostrowiec – Olimpia Piekary Śl. 25:30, MKS Wieluń – pauza. Mecze przełożone: ASPR Zawadzkie – Siódemka Legnica, Ostrovia Ostrów Wlkp. – Uniwersytet Radom.

15.Viret 17 11 497:556

19 kolejka, 3 marca, godz. 18: KSSPR – Politechnika Anilana.

Po meczu powiedział
Robert Napierała, trener KSSPR: Pomimo porażki uważam, że w był to jeden z najlepszych meczów wyjazdowych w naszym wykonaniu w tym sezonie. Niestety, w tym spotkaniu zdarzyły nam się dwa okresy przestojów, które nas bardzo drogo kosztowały. Rozpoczęliśmy dobrze pierwszą połowę, ale nie byliśmy w stanie utrzymać przewagi. Po zmianie stron znów wypracowaliśmy sobie kilkubramkową przewagę, ale proste błędy, straty piłek, kilka kontr przeciwnika spowodowały, że skończyło się naszą przegraną.
Świdnica – KSSPR
32:28 (15:14)
Świdnica: Prus, Wasilewicz, Bajkiewicz – Cegłowski 8, P. Rogaczewski 5, Makowiejew 4, Piędziak 3, Brygier 3, P. Kijek 3, D. Kijek 2, K. Rogaczewski 2, Borszowski 2, Lasak, Dębowczyk. Trener Grzegorz Garbacz. Karne: 1/2. Kary: 8 minut.
KSSPR: Wnuk – Mastalerz 11, Maleszak 3, T. Napierała 3, Gasin 3, Pilarski 2, Janus 2, Smoluch 2, M. Napierała 1, Słonicki 1, Telka. Trener Robert Napierała. Karne: 2/3. Kary: 4 minuty.
Sędziowali: Paweł Klimkowicz (Opole) – Adam Kowalski (Ozimek). Widzów: 299.
Przebieg meczu: 3:3, 7:7, 7:9, 9:12, 12:14, 15:14; 16:16, 16:19, 21:21, 25:21, 27:24, 32:28.