Ten spacer ma szczególny charakter. Zapraszamy do Stąporkowa

flash Stąporków

Już w najbliższą niedzielę w Stąporkowie startuje II Spacer Mentoringowy na Kielecczyźnie. To wyjątkowe wydarzenie, w którym kobiety mogą spotkać się z mentorami, czyli osobami odnoszącymi sukces w swoich dziedzinach. O idei wydarzenia rozmawiamy z Katarzyną Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie, pomysłodawczynią organizacji tego wydarzenia w powiecie koneckim.

konecki24.pl: Czym tegoroczna będzie różnić się od poprzedniej?

Katarzyna Sorn: Z pewnością kolejnymi, wspaniałymi osobami, które zgodziły się wziąć udział w naszym wydarzeniu, w którym prym wiedzie rozmowa i relacja uczestników spaceru. To jest najważniejsze i energia, która potem pozostaje aby realizować zamierzenia. W tym roku dla uczestników spaceru wystąpi zespół z Mokrej, który świętuje jubileusz 35-lecia istnienia. Pozyskaliśmy również sponsorów i po raz pierwszy zaprezentujemy baner wydarzenia.

Jak reagowały osoby, które zapraszała Pani do udziału w wydarzeniu jako mentor?

Zazwyczaj bardzo pozytywnie. Osoby, które rozumieją temat, wiedzą jak ważna jest praca, zaangażowanie, inwestowanie w siebie i docelowo spełnianie marzeń. Często to długa i kręta droga , dlatego teraz wychodzą naprzeciw i chcą motywować i mówić o swoich doświadczeniach. Drugorzędna sprawą jest brak czasu i tylko z tego powodu zdublowane terminy nie pozwoliły mi zaprosić więcej osób.

 W niedzielę do Stąporkowa przyjedzie wiele osób spoza gminy. Będą również goście spoza województwa świętokrzyskiego. Jakie znaczenie dla promocji miasta i gminy ma II Spacer Mentoringowy na Kielecczyźnie?

Moim zdaniem to bardzo duża promocja. W Stąporkowie organizujemy II Spacer Mentoringowy na Kielecczyźnie, to znaczy, że w województwie  świętokrzyskim  nie ma tego typu wydarzeń. Poza Warszawą w Polsce odbywa się kilka podobnych imprez. Osobiście wiem tylko o jednej jeszcze inspirowanej Global Mentoring Walk. Gdyby w ubiegłym roku udało nam się uzyskać zgodę z Waszyngtonu, gdzie mieści się główna siedziba organizatora „spaceru”, na wykorzystanie nazwy byłby to kolejny „globalny spacer”. Ale i tak wpisujemy się w wydarzenie organizowane w 160 krajach.

 W jaki sposób zachęciłaby pani kobiety do udziału w wydarzeniu?

Ten spacer ma szczególny charakter. W końcu nasze życie jest też wędrówką.  To jaką obierzemy drogę i kogo na niej spotkamy kształtuje nasze dalsze losy. Być może spotkanie z naszymi mentorami pomoże komuś w wyborze własnej drogi. Mentorzy, do których się zwracam to zazwyczaj osoby bardzo zajęte, spełniające się zawodowo, posiadające wiele pasji i  realizujące  swoje marzenia. Warto skorzystać z ich doświadczeń zgłaszając się na nasz spacer.  Wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne w wydarzeniu na Facebooku i przesłać je  do 1 marca do stąporkowskiego ośrodka kultury drogą mailową. W końcu czasami warto pospacerować czyniąc kolejny krok w kierunku własnego spełnienia.