Na lodowisku o bezpieczeństwie

Gorące tematy Rozmaitości

Dzieci spędzające ferie w koneckim Domu Kultury odwiedziły Komendę Powiatową Policji. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli na czym polega ich służba. Podkomisarz Sylwia Sobczyńska z podopiecznymi koneckiej świetlicy środowiskowej na lodowisku rozmawiała o bezpieczeństwie.

Do Komendy Powiatowej Policji w Końskich przyszły dzieci spędzające zimowy wypoczynek  w koneckim domem kultury. Młodzi konecczanie  z bliska przyglądali się zajęciom służbowym policjantów. Oglądali stanowisko dyżurnego Komedy, samochody, jak też pokaz tresury psa służbowego. Po zakończeniu asp. Łukasz Morka z Wydziału Ruchu Drogowego, rozmawiał z dziećmi o  „Bezpiecznej  drodze do celu” i akcji „Bezpieczne ferie 2018”. Mówił o podstawowych  zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie obyło się bez tematyki związanej  z cyberprzemocą i bezpiecznym korzystaniem z Internetu – mówi  st.sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

Na lodowisku

Podkom. Sylwia Sobczyńska z  Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej  Policji w Końskich zabrała dzieci spędzające ferie w koneckiej świetlicy środowiskowej na lodowisko. Policjantka mówiła o zakazie korzystania z dzikich lodowisk. Ferie się skończyły, ale zima trwa, a zapewne zamarznięte stawy będą kusiły zamarzniętą taflą, choć w wielu miejscach wcale nie jest wytrzymałą,a dalej jest tylko nieszczęście.

MAK