Trzymaj formę! Ferie na sportowo

Rozmaitości

Podczas ferii zimowych w świetlicy w Przyłogach rozegrano trzydniowe zawody w tenisie stołowym i bilardzie w ramach akcji „Trzymaj Formę” – Ferie 2018 na sportowo.

Tenis stołowy i bilard to dyscypliny cieszące się w gminie Smyków dużym powodzeniem. Zawody w tych dyscyplinach corocznie rozgrywane są tam w okresie ferii zimowych. Bilard to dyscyplina, w której zawodnicy UKS Przyłogi osiągają znakomite wyniki w Świętokrzyskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej. – Trzydniowe zawody organizowane w ramach akcji integracyjnych i poprawiających umiejętności gry, odbyły się w świetlicy w Przyłogach. To fajna zabawa oraz sprawdzian przed nowym sezonem rozgrywek bilardowych i zawodami powiatowymi w tenisie stołowym. W turniejach wystartowało ponad 50 zawodniczek i zawodników z terenu gminy Smyków i nie tylko – informują organizatorzy zawodów Jerzy Duda, nauczyciel w Gimnazjum w Miedzierzy oraz Anna Kasik, opiekun świetlicy w Przyłogach.

Nagrody i wyjazd do kina

Nagrody w postaci pucharów i medali ufundował Urząd Gminy w Smykowie, a wręczali je Dariusz Janus, przewodniczący Rady Gminy w Smykowie oraz Anna Kasik. – Słowa podziękowania za pomoc w realizacji programu sportowego dla dzieci i młodzieży w okresie ferii kierujemy do wójta gminy Józefa Śliza, jego zastępcy Radosława OrzelskiegoSylwii Dulewicz, inspektor oświaty i wychowania w Smykowie oraz Roberta Krakowiaka z OSP Przyłogi. Akcja „Trzymaj Formę” cieszy się dużym zainteresowaniem. Cel zorganizowanych zawodów został osiągnięty. Z okazji trwających ferii zimowych Gmina Smykowa ufundowała również wyjazd integracyjny dla dzieci i młodzieży ze świetlic w Przyłogach i Królewca na filmy do kina Helios w Kielcach. Dziękujemy i do zobaczenia za rok – podsumowują organizatorzy.

Wyniki
Tenis stołowy
Dziewczęta: 1. Magdalena Mogielska, 2. Wiktoria Kos, 3. Oliwia Kornecka, 4. Julia Mogielska (wszystkie Przyłogi).
Chłopcy kat. gimnazjum i starsi: 1. Krystian Stachera (Adamów), 2. Hubert Zielonka (Przyłogi), 3. Dawid Chyb (Kamienna Wola),4. Wiktor Witkowski (Przyłogi).
Bilard
Akademia bilardowa dziewcząt i chłopców szkół podstawowych: 1. Krystian Kos, 2. Amelia Kasik, 3. Natalia Arabasz oraz Zuzanna Stachera, 5. Daria Węgierek, Bartek Piotrowski, Iza Mogielska, Karolina Adach (wszyscy Przyłogi) oraz Bartek Arabasz (Końskie).
Odmiana 8 bil (dziewczęta): 1. Magdalena Mogielska, 2. Kamila Obratańska 3. Julia Mogielska i Oliwia Kornecka, 5. Wiktoria Kos oraz Marcelina Kuśmierczyk (wszystkie Przyłogi).
Odmiana 8 bil (chłopcy gimnazjum i starsi): 1. Dawid Gaweł (Królewiec) 2. Mateusz Kos, 3. Wiktor Witkowski oraz Hubert Zielonka 5. Paweł Kos i Łukasz Mogielski.

Dariusz Kosma