Wszyscy chcieli pomóc Leonkowi

flash Gorące tematy Rozmaitości

To było ponadpokoleniowe spotkanie. W minioną niedzielę w MGOKiS w Stąporkowie wszyscy pomagali Leonkowi, który na świat ma przyjść na początku kwietnia. Zbierano pieniądze na operację małego serduszka.

Leonek Szwelicki urodzi się za kilka tygodni. Wiadomo, że chłopiec ma HLHS (Zespół Hipoplazji Lewego Serca), czyli niedorozwój lewego serca z istotną restrykcją międzyprzedsionkową oraz zarośniętymi zastawkami mitralną i aortalną. Jego serce ma tylko jedną komorę, a otwór pozwalający zachować krążenie krwi po urodzeniu jest zbyt wąski. Konieczna jest operacja tuż po porodzie, która zostanie przeprowadzona w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. W akcję zbierania 350 tys. zł koniecznych do opłacenia leczenia zaangażowało się mnóstwo osób, dzięki czemu udało się uzbierać kwotę. Zbiórka trwa jednak nadal, by zapewnić Leonkowi dalsze leczenie.

 Pomoc na wiele sposobów

W MGOKiS dla chłopca, którego mama Monika Szwelicka pochodzi z Furmanowa przyszło mnóstwo osób. Na scenie pojawili się m.in. Marek Werens, Szkolne Nutki, eMGie, Efekt, Sebastian Moczarski, Sara Rzepecka, Amelia LisowskaMagdalena RzepeckaMałgorzata Alkordi, Wojtek Misiowiec, Natalia Boruń, Dawid Moczarski, przedszkolaki oraz uczniowie gminnych szkół. Akcję pilotowali wolontariusze z Urzędu Miejskiego pod kierunkiem Anegliki Dytrych.  Oprócz występów na scenie wiele działo się również w holu, gdzie przygotowano plac zabaw dla najmłodszych oraz kiermasz m.in. wielkanocnego rękodzieła, książek i wielu gadżetów.  W kawiarni serwowano pyszne domowe ciasta. W chwili oddawania do druku tego numeru trwało jeszcze wielkie liczenie, bo pieniądze trafiły bezpośrednio do fundacji opiekującej się Leonkiem. O wynikach poinformujemy w kolejnym wydaniu TYGODNIKA i na bieżąco w portalu konecki24.pl

Wojciech Purtak