Powitają wiosnę w Wiośnie. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano! (zdjęcia)

flash Galeria Radoszyce

Już 21 marca wielkie powitanie wiosny w Wiośnie. W minionym tygodniu trwały przygotowania do powitania wiosny w Wiośnie. W miejscowości powstał pierwszy w gminie Radoszyce artystyczny przystanek, a uczniowie radoszyckiej podstawówki przygotowały imponujące marzanny.

Stoi już pierwszy artystyczny przystanek stworzony przez Młodzieżową Radę Gminy, która realizuje projekt „Artistics stops – czyli artystyczne przystanki w gminie Radoszyce” w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Ekipa pod wodzą przewodniczącej Zofii Mogielskiej namalowała wiosenną grafikę na przystanku w miejscowości Wiosna.Uroczyście oddanie do użytku nastąpi w środę 21 marca. Wtedy to przed znakiem Wiosna spotkają się mieszkańcy gminy oraz przedszkolaki, by przegonić zimę i powitać astronomiczną wiosnę.

 Kolorowe warsztaty

Przygotowania do tego wydarzenia zorganizowały również radoszyccy uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego”.  Podczas specjalnych warsztatów powstawały imponujące marzanny, ale również okolicznościowe przebrania, w których uczniowie pojawią się w czasie radosnego spotkania. Na wszystkim czuwała dyrektor Anna Wąsik.

Będzie się działo

W środę 21 marca o Wiośnie znów będzie głośno. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10. Atrakcją będzie możliwość skorzystania z odlotowej kapsuły 5D, którą przywiozą ze sobą przedstawiciele Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.  Każdy chętny będzie mógł w kapsule obejrzeć film z efektami 5D. Jak co roku przed znakiem drogowym z napisem Wiosna zaprezentują się radoszyckie przedszkolaki. Niespodzianką ma być zlot mieszkańców gminy Radoszyce, którzy noszą ptasie nazwiska! Nie zabraknie Gila, Jaskółki i Słowiaka. Nad ptasimi mieszkańcami czuwać ma Stanisław Słowik, sołtys Wiosny.

Fot. UMiG Radoszyce