Między św. Mikołajem, o. Pio, a św. Tereską

Rozmaitości

Ksiądz Andrzej Kania, pochodzący z parafii Św. Mikołaja w Końskich, do zeszłego roku był wikariuszem w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Niedawno minął rok od jego nominacji na proboszcza w niedalekiej parafii w Ruskim Brodzie.

– Od roku  jest ksiądz proboszczem w Ruskim Brodzie….

– …w parafii św. Teresy….

– W Szydłowcu poznali Księdza jako duszpasterza, katechetę i  organizatora przedstawień, pielgrzymek i orszaków. Był ksiądz też opiekunem grupy o. Pio. Teraz dużo ksiądz mówi o św. Teresie…

– Święci opiekują się nami, mną i parafią też. W Szydłowcu są relikwie o. Pio, w Ruskim Brodzie relikwie św. Teresy. One przypominają, że święci byli takimi ludźmi jak my. Sam doświadczyłem opieki świętych. Nominację na parafię w Ruskim Brodzie otrzymałem we wspomnienie o. Pio.

– Planuje ksiądz odwiedzić o. Pio we Włoszech, a św. Tereskę we Francji?

– Na razie zapraszam wszystkich do udziału w pielgrzymce do Włoch, w lipcu tego roku. 2018 rok, to 100-lecie otrzymania stygmatów przez o. Pio i 50 rocznica Jego śmierci.

– Może więcej szczegółów na ten temat?

– Pielgrzymka potrwa od 23 lipca do 1 sierpnia. 10 dni razem, w autokarze. Po dwa dni spędzimy w San Giovanni Rotondo przy św. O. Pio i w Rzymie przy św. Janie Pawle II. Będziemy także w Asyżu u św. Franciszka, w Padwie u św. Antoniego, w Wenecji, w Loreto u Matki Bożej i w Manopello, gdzie znajduje się chusta św. Weroniki. Organizatorem jest profesjonalna firma Patron Travel. Jadę jako opiekun duchowy.

– Niebanalną kwestią jest cena…

– 2.450 zł i 100 euro. Może to być pielgrzymka życia, w czasie której możemy wyprosić wiele potrzebnych łask.

– Jak można się zgłosić?

– Na mój telefon 602583143. Zapraszam też do Ruskiego Brodu wszystkich Czytelników. A z naszej włoskiej pielgrzymki obiecujemy fotorelację.

J.B.