Wiosna powitana, marzanna utopiona. Wielka feta w Wiośnie! (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Gorące tematy Radoszyce

Mimo padającego śniegu i niskiej temperatury radoszyckim przedszkolakom nic nie przeszkodziło w powitaniu wiosny w Wiośnie.

Przed znakiem słynnej na cały kraj wsi w gminie Radoszyce jak co roku spotkały się przedszkolaki.  Witane były przez burmistrza Michała Pękalę oraz Stanisława Słowika, sołtysa. Atrakcji nie zabrakło, bo młodzi mieszkańcy gminy Radoszyce odganiali zimę głośnym śpiewaniem. Od kilku lat wydarzeniu towarzyszy zainteresowanie ogólnopolskich mediów, nie inaczej jest i w tym roku. W akcję promującą naszą Wiosnę włączyła się również Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. Wicedyrektor Jarosław Panek przywiózł ze sobą Odlotową Kapsułę 5D, w której można było oglądać filmy promujące region. Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa również włączyła się witanie wiosny, radośnie podrygiwała w rytm przedszkolnych piosenek oraz z dyrektor przedszkola Elżbietą Popiel rozdawała dzieciom cukierki.

 

 

Spotkanie, które zostało skrócone ze względu na warunki atmosferyczne zakończyło tradycyjne topienie marzanny. Kukłę przygotowaną przez radoszyckich uczniów utopił w rzece Czarnej sołtys Stanisław Słowik.