47 uczniów z naszego powiatu z marszałkowskimi stypendiami

flash Gorące tematy Końskie Oświata

Najlepsi uczniowie z powiatu koneckiego znaleźli się w gronie laureatów „Świętokrzyskiego programu stypendialnego” prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Najwięcej z nich, bo aż 15 uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

Stypendia w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego” trafiły do uczniów z całego województwa, którzy osiągają zarówno bardzo wyniki w nauce, ale również mają zaznaczają swoją obecność w innych dziedzinach np. artystycznych czy sportowych.  W całym województwie wyróżniono blisko pół tysiąca uczniów. W tym gronie znaleźli się również mieszkańcy naszego powiatu. Wysokość stypendium wynosi 3800 złotych, wypłacane jest w jednej transzy. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w minionym tygodniu w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

 Stypendia na naukowe cele

W powiecie koneckim najwięcej uczniów otrzymujących stypendiów uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. – Mamy aż 16 stypendystów. To nie tylko rekordowa liczba, ale też pokazująca, że w naszej szkole można zarówno bardzo dobrze się uczyć jak i rozwijać swoje talenty – zaznacza dyrektor Beata Jakubowska.W tym gronie znalazł się Kamil Polak, uczeń II klasy Technikum Informatycznego, zwycięzca w II Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”. – Odkąd zacząłem naukę w ZSP nr 1 mam na pewno lepsze oceny niż w gimnazjum. Moja średnia ocen wyniosła 4,86 i myślę, że w tym roku będzie jeszcze lepiej – mówi. Co ciekawe Kamil już wie, na co przeznaczy swoje stypendium. – Będzie to na pewno nowy laptop i drukarka – mówi.  Na drugim miejscu pod względem uczniów z największą ilością stypendiów znalazło się II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich z 13 stypendystami, a na trzecim I LO im. KEN z czterema stypendystami.

Wojciech Purtak