Niezbyt spokojna Wielkanoc

flash Paragraf

Na drogach wydarzyły się dwa wypadki. Policjanci zatrzymali pijaną kobietę, która renaultem wpadła do rowu.

O spokój w Wielkanoc  dbało 125 policjantów prewencji, Wydziału Kryminalnego oraz 34 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego – mówi st.sierż.Piotr Przygodzki oficer prasowy koneckich policjantów. Już w pierwszy dzień długiego weekendu w Kornicy ul. Główną  jechało volvo, którym kierował 19-latek z gminy Końskie. Natomiast toyota zmierzała ul. Strażacką  właśnie do ulicy Głównej. Kierował nią 41-latek. Doszło do zderzenia samochodów. W finale policjanci nie rozstrzygnęli czyja była wina, że doszło do tego zdarzenia, więc sporządzili dokumentację i przesłali do Sądu Rejonowego w Końskich. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Zderzenie

W Bedlenku 21-letni mieszkaniec Rudy Malenieckiej wraz z 24-letnią kobietą jechali fordem w kierunku Końskich. W pewnym momencie zaczęli omijać opla, który stał na prawym pasie drogi. Z przeciwka nadjechał  volkswagen passat i zderzył się z fordem. Obrażeń doznała pasażerka forda – złamała mostek, ma wstrząśnienie mózgu oraz doznała uraz kręgów szyjnych. Kierowca volkswagena ma złamaną nogę i przedramię oraz wstrząśnienie mózgu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem.Do akcji ratownictwa drogowego w Bedlenku oficer dyżurny PSP Końskie wysłał zastęp JRG dowodzony przez asp. sztab. Michała Bukowskiego i druhów OSP KRSG z Modliszewic.  Strażacy wydobyli kierowcę passata i na noszach przenieśli do karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego – mówi kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

Pijana w rowie

21-letnia mieszkanka Fałkowa po godzinie 23 renaultem  jechała drogą Wola Szkucka – Fałków, po czym wpadła do rowu. O własnych siłach 21-latka z auta się wydostała. Funkcjonariusze przebadali ją i okazało się, że miała 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci od razu zabrali jej prawo jazdy, a za poruszanie się autem po drogach, będąc pod wpływem alkoholu stanie przed sądem.

MARIAN KLUSEK