Pół tysiąca nowości na półkach smykowskiej biblioteki

Smyków

Ponad 500 nowych książek wzbogacił się księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Smykowie. – Nasi czytelnicy się cieszą z tego powodu i coraz częściej sięgają właśnie po nowości – mówi kierownik Sylwia Mogielska.

Gminna Biblioteka Publiczna w Smykowie sukcesywnie gromadzi nowości wydawnicze. W 2017 roku biblioteka na zakup nowości wydawniczych pozyskała dotacje od organizatora oraz dotacje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” pozyskaliśmy na ten cel nieco ponad pięć tysięcy złotych – informuje kierownik Sylwia Mogielska.

Najpopularniejsi Polacy

Księgozbiór biblioteki powiększono o nowe pozycje książkowe dla dzieci , młodzieży oraz dorosłych. – Czeka na Państwa ponad 500 nowych książek. Dużą popularnością cieszą się powieści polskich autorów, a także kryminały, thrillery i sensacje – mówi pani kierownik. Wśród polskich pisarzy prym wiodą Katarzyna Michalak, Agnieszka Lingas – Łoniewska, Katarzyna Mirek, Elżbieta Cherezińska oraz Remigiusz Mróz. Jeśli chodzi o powieści zagraniczne to niezmiennie zainteresowaniem cieszy się Nora Roberts, Nicholas Sparks czy Danielle Steel, a wśród literatury sensacyjnej i kryminalnej prowadzi Jo Nesbo, Steve Berry, Camila Lackberg.

 Co kupić?

– Zapraszamy wszystkich miłośników książki do odwiedzenia naszej biblioteki i zapoznania się z księgozbiorem placówki. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ponadto jak co roku, zachęcamy czytelników o zgłaszanie propozycji zakupu nowości książkowych. W miarę naszych możliwości postaramy się sprostać czytelniczym oczekiwaniom – zapewnia pani kierownik.

Wojciech Purtak