Pierwsze takie śniadanie

Oświata

To pierwsza taka inicjatywa w historii Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. W przedświąteczną środę zorganizowano śniadanie wielkanocne, w którym udział wzięło ponad 100 gości!

– Chcieliśmy, żeby nie była to zwykła szkolna akademia poświęcona Wielkanocy. Naszym celem  było zorganizowanie świątecznego spotkania, w którym główną rolę zagrają nasi uczniowie, a ich bliscy siedząc za wielkanocnymi stołami będą mogli poczuć już świąteczną atmosferę – mówi Beata Janiszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Uczestnicy wydarzenia mogą potwierdzić, że się udało. Zaproszenie przyjęli m.in. rodzice oraz babcie i dziadkowie działający w smykowskim Związku Emerytów i Rencistów.

 O zwyczajach

Przed publicznością i gośćmi: wójtami Józefem Ślizem, Radosławem Orzelskim, ks. proboszczem Piotrem Supierzem, Jarkiem Długoszem, komendantem radoszyckiego komisariatu oraz Kazimierą Opalą, wiceprzewodniczącą Rady Gminy zaprezentowali się uczniowie niemal wszystkich klas oraz przedszkolaki. Wszyscy wystąpili w specjalnym wielkanocnym repertuarze. Nie zabrakło więc piosenek i wierszyków, ale również przedstawionych w formie teatralnej zwyczajów wielkanocnych. Na uwagę zasługują zarówno kolorowe stroje młodych artystów nawiązujące do folkloru, ale również imponująca dekoracja.  W organizację wydarzenia zaangażowana była cała szkoła, a koordynatorkami wydarzenia były panie: Katarzyna Spera, Katarzyna Sykuła, Agnieszka Leszczyńska z ramienia Rady Rodziców akcję wsparły: Agnieszka Stachera i Agnieszka Smulczyńska.

Koncert na zakończenie

Na finał spotkania wystąpiła grupa Smykovia, która zaprezentowała m.in. repertuar związany z Wielkanocną.  Po części artystycznej był czas na życzenia oraz oczywiście świąteczne śniadania. Na stołach pojawiły się pyszne ciasta m.in. baby i mazurki. Wiele osób chwaliło barszcz z białą kiełbaską.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz