Śpiewali o zdrowiu i uzależnieniu od smartfonów. Posłuchajcie „zdrowych” wersji wielkich hitów (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Końskie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Królewcu była najlepsza podczas Powiatowego Konkursu Piosenki o Zdrowiu. Jurorzy docenili zarówno walory artystyczne jak i zwrócenie uwagi na problem, jakim jest uzależnienie dzieci i młodzieży od smartfonów.

 

O nagrody walczyły reprezentacje z gmin Końskie, Stąporków, Smyków. Szkoda, że szkoły z innych gmin nie znalazły chęci, ani czasu na wzięcie udziału w tym wyjątkowym konkursie. Być może za rok!

Warto, bo to impreza posiadająca szczególnie edukacyjny wymiar. Jak co roku jurorzy pod kierunkiem Anny Wojtasińskiej, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich zwracali uwagę na tekst o treści prozdrowotnej lub profilaktycznej. Za najlepszy uznano ten napisany przez Agnieszkę Nowacką, polonistkę z SP w Królewcu. Zresztą królewiecka reprezentacja okazała się najlepsza w całym konkursie.

Ich wersja hitu Cleo „Łowcy gwiazd” została wybrana najlepszą piosenką.  Jury podkreśliło zwrócenie uwagi na współczesny problem, jakim jest uzależnienie dzieci i młodzieży od smartfonów. Wśród tematów, jak co roku, dominowało zachęcenie do jedzenia owoców i warzyw.

Laureaci:

1. SP w Królewcu: Zofia Dudek, Amelia Bąk, Klaudia Łosiak, Kinga Piec, Julia Spera, Aleksandra Kowalczyk, Joanna Lachowska, Aleksandra Stachura, Kinga Owczarek, Jakub Zbróg (opiekunki: Agnieszka Nowacka, Dorota Kołodziejczyk)

2. SP nr 1 w Końskich: Kacper Karbownik, Aleksandra Smyk, Maja Węgrecka, Natalia Banaszkiewicz, Nadia Ertman-Górecka, Amelia Dziurdź, Amelia Prochowska, Milena Świtoń, Martyna Łoś (opiekun: Maria Jolanta Hajduk)

3. SP nr 2 w Końskich: trio:  Maja Stachera, Martyna Stachera, Nina Filiks (opiekun: Waldemar Kacperski)

Nagroda za autorski tekst piosenki „Wirtualny vs realny świat” dla Agnieszki Nowackiej (SP Królewiec)

wyróżnienia:

– SP w Wilczkowicach: Zuzanna Maciążek (opiekun:Anna Majchrzak)

– SP w Kłucku: Maja Sosnowska, Julia Błońska, Oliwia Kołodziejczyk, Kalina Skowron, Natalia Bąk, Wiktoria Basiak, Natalia Opara, Kinga Czeczot, Iga Kałuźińska (opiekun: Krystyna Lewandowska)

– PSP w Końskich: Iza Tomasik, Maja Gil, Ania Walkiewicz, Ewa Kopeć (opiekun: Małgorzata Grzybowska)

Dodaj komentarz