Deszcz nagród dla naszych młodych muzyków

flash Gorące tematy Końskie Oświata

Fortepianowe duety z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich zdominowały XI Regionalny Konkurs Duetów „Fortepian na 4- ręce”.

W Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XI Regionalny Konkurs Duetów „Fortepian na 4- ręce”.Konecką szkołę muzyczną reprezentowało aż siedem duetów: Weronika Adamus i Ewa Gałwiaczek, Kinga Partyka i Małgorzata Peliwo, Nina Filiks i Taja Kazimierska, Katarzyna  Chrzanowska i Maja Słowik, Lena Ciszek i  Maria Rak, Juliusz Owczarek i Krystian Gil, Apolonia Cacek i Zuzanna Zielińska. W tak duże grupie nie zabrakło laureatów konkursu.

Mnóstwo sukcesów

Pierwsze miejsce w II grupie zdobył duet Apolonia Cacek i Zuzanna Zielińska. Za przygotowanie odpowiadały laureatek odpowiadały nauczycielki: Ewelina Wójcik i Magdalena Trzebińska. Kolejny sukces to drugie miejsce duetu Weronika Adamus i Ewa Gałwiaczek pod opieką nauczycielki Eleny Korolkow. Również na drugim miejscu uplasował się chłopięcy duet: Juliusz Owczarek i Krystian Gil, który osiągnął sukces dzięki pracy z panią Magdaleną Trzebińską. Na trzecim miejscu uplasowały się Lena Ciszek i  Maria Rak  przygotowane przez Ewelinę Wójcik. W trzeciej grupie wśród laureatów nie zabrakło reprezentantów Końskich. Trzecie miejsce przypadło Mai Słowik i Katarzynie Chrzanowskiej pod opieką Eweliny Wójcik.

 Na drugim miejscu

To jednak nie jedyne uczniowskie sukcesy. Podczas konkursu IX Piotrkowskie Spotkania Fletowe w PSM I i II st., który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim Wiktoria Nowak z klasy fletu dyrektor Małgorzaty Kacperskiej zajęła drugie miejsce. Co ważne już wkrótce wszystkie chętne dzieci będą mogły dołączyć do grona uczniów PSM I st. w Końskich. W poniedziałek 9 kwietnia zaplanowano Dzień Otwarty, w czasie którego będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat nauki w szkole. W programie m.in. lekcje otwarte, zwiedzanie szkoły oraz koncert połączony z prezentacją instrumentów. Przypomnijmy, że nauka w szkole jest bezpłatna i skierowana do dzieci od 7 do 16 lat.  Można nauczyć się grać m.in. na flecie, wiolonczeli, skrzypcach, gitarze, fortepianie czy saksofonie.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz