Rajd był pełen niespodzianek

Gorące tematy Okolice

III Sołecki Rajd Pieszy, który zorganizowano w Gowarczowie okazał się być rekordowy spośród dotychczasowych edycji. Udział wzięło w nim niemal 70 osób, którzy spacerowali na dystansie 10 kilometrów.

Inicjatorką wydarzenia od trzech lat jest Edyta Wiatrowska, sołtys Gowarczowa. Tym razem na jej zaproszenie odpowiedzieli nie tylko mieszkańcy gminy, ale również goście. Wśród nich byli członkowie Klubu Turystów Pieszych PTTK „Przygoda”, Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK „Bartek”” z Kielc i Kielecki Uniwersytet III Wieku „Ponad Czasem”. Zanim wszyscy ruszyli na trasę zwiedzili centrum Gowarczowa, a w nim kościół parafialny, kościółek św. Rocha, karczmę z 1768 roku. Dużą atrakcją okazała się wielkanocna pisanka, której autorką jest pani sołtys.

Aktor na trasie

Na trasie w Komaszycach wszystkich uczestników spotkała nie lada niespodzianka. Do swojego domu wracał Kazimierz Mazur. Aktor ostatnio znany choćby z roli Tomasza w serialu „Barwy szczęścia” poświęcił chwilę piechurom, którzy nie szczędzili mu pochwał. Artysta odwdzięczył się pozowaniem do pamiątkowych fotek z wielbicielkami. Później już wszystko odbywało się zgodnie z planem. Uczestnikom nie przeszkadzała droga, która okazała się być dość uciążliwa na roztopy i leżący na niej śnieg. Trasa wiodła przez Komaszyce, Szczurek, Kwas, Żwirownię, Januchtę, Józefów, Ludwinów (lotnisko), Góry Ludwinowskie. Na lądowisku w Komaszycach na wszystkich czekało ognisko oraz grochówka, ugotowana przez panią sołtys. Nie lada atrakcją okazały się przejażdżki konnym wozem, w których udział brało mnóstwo chętnych. Zgodnie z rajdową tradycją nie zabrakło również rajdowych znaczków, które przygotował Andrzej Toporek, prezes KTP Przygoda.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz