Smaczna i zdrowa rywalizacja

Gorące tematy Oświata

Konkursy sportowe, plastyczne i kulinarne czekały na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Żyj smacznie i zdrowo” realizowanej w placówce już kolejny raz.

W trakcie całodniowej imprezy uczniowie klas VI i VII SP oraz II i III gimnazjum walczyli o tytuł „Najbardziej wysportowanej/zgranej klasy naszego Gimnazjum” . Uczestnicy zmagali się aż w 10 konkurencjach, zarówno sportowych, rekreacyjnych, ale także w konkursie plastycznym i kulinarnym. Konkurs kulinarny był główną częścią imprezy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiciele klas mieli za zadanie przygotować dietetyczne, niskokaloryczne dania oparte na grze edukacyjnej „Yedzo” z ogólnopolskiego programu edukacyjnego prowadzonego przez markę Winiary – „Żyj smacznie i zdrowo” – jest to już 8 edycja w której bierze udział kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi w całej Polsce.

 Jedyne takie menu

Uczestnicy mieli udostępnione urządzenia, które ułatwiały im pracę. Po trzygodzinnej pracy z zachowaniem higieny osobistej oraz higieny miejsca pracy (fartuszki, rękawice) serwowano m.in. chrupiące bagietki z łososiem, zdrowe burgery, pyszna niskokaloryczna domowa pizza, sałatki warzywne, domowa tortilla z kurczakiem i papryką, kurczak nadziewany oraz wiele owocowo-warzywnych koktajli. Hasłem przewodnim była „Klasówka” lub „Impreza” .

A z resztek

Co ciekawe resztek produktów takich jak: kasza manna, mąka, mak, papryka, pieprz, curry użyto do konkursu plastycznego. Wszystko to posłużyło uczniom do zilustrowania wylosowanych dyscyplin sportowych. W konkursie sportowym liczyły się: rzut lotką, rzut piłką lekarską, tor sprawnościowy, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, piłka nożna chłopców i piłka siatkowa dziewcząt.

Byli najlepsi

O tym, która drużyna okazała się najlepsza zdecydowało podsumowanie punktów z każdej konkurencji i ogłoszenie wyników. Puchar wręczony przez dyrektor Agnieszkę Lipską powędrował do klasy III a. Nad całością imprezy czuwali jej organizatorzy: Iwona Błońska, Hubert Szymczyk, Marzena Kuzdak, Robert Soboń.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz