Przedszkolaki witały wiosnę koło fontanny

Gorące tematy Oświata

Przedszkolaki z placówek znajdujących się na ternie miast, jak przedszkole nr 1, 2, 3, 4, 5 i 6 oraz dzieciaki z placówki w Pomykowi i Bajkowej Krainy spotkały się koło fontanny przed Urzędem Miasta. Ubrane w przepiękne stroje witały wiosnę. Pogoda, jakby na zamówienie najmłodszych konecczan spisała się znakomicie.

W ostatnich latach dzieciaki  z placówek przedszkolnych przygotowują programy artystyczne, stroje prowokujące do przyjścia najfajniejszą porę roku – wiosnę i idą przed Urząd Miasta, gdzie koło fontanny prezentują spektakl  artystyczny. Na powitaniu wiosny pojawiły się przedszkolaki wszystkich sześciu placówek miejskich, przedszkola z Pomykowa i niepublicznego Bajkowej Krainy. Dzieci serdecznie powitał Krzysztof Obratański, który życzył znakomitej zabawy, a na zakończenie spotkania z Wiosną, częstował dzieciaki słodyczami. Program przygotowały wszystkie przedszkola. Jak na ważnej imprezie artystycznej przed każdym występem artystów zapowiadała Agnieszka Czapla, nauczycielka z PS nr 6,

 Wiosenny program artystyczny

Przed licznie zgromadzoną publicznością – kolegami z przedszkolakami, wieloma rodzicami, władzami miasta rewię wiosenną rozpoczęły dzieciaki z przedszkola 6. Potem dzieci zgromadziły się obok wielkiego pudła z niespodzianką. W towarzystwie wiceburmistrza Krzysztof Jasińskiego, ciągnęły wstążki, jakim pudło było przyozdobione. W pewnym momencie  otworzyło się, a w niebo poleciały kolorowe baloniki. I tym akcentem dzieci wiosnę  powitały.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz